Rokio

Když mi někdo řekne urážku a ta urážka je pravdivá, je to pak urážka?

Pokud mi řekne někdo, že jsem například postižený, tlusťoch nebo mentál, dopouští se tím urážky, i když je to pravda?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nedopouští. Konstatuje skutečný stav.

Další odpovědi
Lamalam

Pravdou se urazí pouze hlupák.

Danina65

Trochu bych přihlédla k tomu jak se to řekne.Pokud někdo v kruhu rodiny lehkým tónem podotkne, že jsi trochu prostorové výrazný je něco jiného, nežli když ti to někdo surové vpálí nevybíravě ve společnosti.

ivzez

Souhlasím s Daninou, rozhodující je forma a záměr.

Rokio

Drap: Takže, pokud by ti bylo více než 50 let a já bych o tobě říkal, že jsi starouš, tak by to nadávka nebyla, protože bych konstatoval skutečný stav?