Usoman

Když má mobilní telefon v názvu ‚5G‘, znamená to, že nemůže vůbec přijímat Wi-fi signál v pásmu 2,4 Ghz?

Nejlepší odpověď
Schluker

Ne, neznamena. Kazdopadne nejjednodussi bude vzdy se podivat na specifikaci konkretniho pristroje.

Další odpovědi
Dochy

Nesmysl. 5G značí jakou verzi mobilní sítě zvládá
1G NMT (analogová)
2G GSM (digitální, ale jen hlas a SMS)
2.5G GPRS (data)
4G LTE
5G ?
Ale ta značení nejsou úplně pevně daná

WiFi je něco jiného a nemá to s normou pro mobilní síte mnoho společného.

Pokud Tě zajímají konkrétní schopnosti toho telefonu, podívej se do specifikace, nikoli jen na název.

aevul

Proč si to myslíš?

aevul

Jestli narážíš na to G v 5G, pak jde o pátou generaci (mobilních sítí). S gigaherzy to nemá nic společného.