Avatar uživatele
Bronzový

Kdyz ma clovek svuj dum a nasetreno pul milionu, je bohaty?

nebo,kolik a co clovek musi mit,aby byl óznacen jako bohatymluvim ciste o hmotnych vecech.
Doplňuji:
vsichni davate velmi moudre odpovedi.podle mne,pokud toto vse mam,ne vlastni pílí,ale souhrou nahod,je to k nicemu.bohaty jsem,ale neobohacuje me to.tak to vnimam ja.zni to jako klišé,ale hmotne veci bez duchovnich jsou k nicemu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ne.
Za bohatého bývá označen i člověk, který má dobrý nůž a ocílku na rozdělání ohně.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Podle mého názoru je bohatý ten, co má čas. Čas dělat to co má rád popřípadě s těmi co má rád :)


Avatar uživatele

Pokud mám svůj vlastní dům v dezolátním stavu, tak ani půl milionu nemusí být dost, abych se mohla řadit mezi lidi málo majetné.
Pokud se bude jednat o vilu za padesát milionů, tak už to bude vypadat docela jinak.
Pojem bohatství je relativní, pokud jde o materiální stránku věci.
Pokud jde o duševní bohatství, jedná se o zcela jiný pohled na věc. Duševně bohatý člověk může vidět i za hromadou kamení skvostný palác (taky už jsme v otázkách měli, že). Toto bohatství je potom také docela jinak ceněno.


Avatar uživatele
Stříbrný

Nedosáhla jsem ani na vlastní dům,ani na půl milionu.Přesto si myslím,že jsem bohatá.Skoro po roce jsem se po těžkém úrazu mohla opě postavit na vlastní nohy a být soběstačná.Samozřejmě také díky skvělým a obětavým lidem kolem sebe (nejen z rodiny,ale i sousedúm a známým),bez kterých bych to jen těžce zvládla.V takových situacích si člověk uvědomí,že ani peníze nejsou vše,pokud se nenajde někdo,kdo je ochotný podat alespoň sklenici vody,nebo jen tak přijít a posedět.Jistě,i péče se dá zlepšit penězi,ale vždy je cítit rozdíl mezi povinností nebo pocitem,který máte když víte,že na vás někomu opravdu záleží a můžete se na nšj spolehnout.
Doplňuji:
Vždy mám radost ze všeho,na co jsem si vydělala sama a mohla si to koupit bez přispění jiných.


Avatar uživatele
Bronzový

Záleží hlavně na příjmu. Každá nemovitost vyžaduje údržbu a financování provozu. Pokud nemám patřičný příjem pro údržbu nemovitosti, tak těch půl miliónu dojde a musím prodat nemovitost. Proto si někdo dovolí malou chaloupku a ti bohatší obrovskou vilu se zahradou. Když se jím zredukuje příjem, tak musí supervilu prodat. Nemají na její údržbu a provoz.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud dobře investuješ nebo budeš s majetkem do budoucna nějak dobře nakládat, můžeš za čas říct, že jsi bohatá.
Sedět na zlaťácích v baráku jen vypadá na první pohled zazobaně, ale přece také musíš z něčeho žít. A korunky se rozkutálejí. Opravdu ti tvé "bohatství" přeji, ale spíš na mne z tvého dotazu dýchá strach z nějaké nejistoty.
Viděla jsi skvělou inscenaci s Vladimírem Menšíkem Jako kníže Rohan? Jestli ne, tak doporučuji, drsné, ale poučné.


Avatar uživatele

Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhé.Citát.Ale je ještě dnes pravdivý či aktuální?Asi už nenajdeš člověka,který pro druhého udělá něco,aby ho to nějak neobohatilo finančně.Nabídni mu za to duchovno a on tě bude považovat za blázna.Mít půl mega a cítit se bohatý bych si při dnešních cenách netroufla ani říct.Je na chvíli zajištěný,to ano,ten barák ho do horních deseti taky nedostane .


Avatar uživatele
Zlatý

Moc se nechlub, Kalousek má díru v rozpočtu, tak ať ti to 100 procenty nezdaní.

To je příliš relativní myšlenka, někomu stačí jen ten dům a jiný nemá nikdy dost.


Avatar uživatele
Bronzový

Podle okolností, stejně jako vysoký mezi malými je malý mezi vyššími. Z mého pohledu a pohledu mnohých dalších v této zemi je hodně bohatý. Pravděpodobně by se muselo říci mezi jakou statisticky zjištěnou část bohatých patří, jaká je to část z celkového počtu lidí ve sledované oblasti. Můžeš říct, že to je jediný bohatý muž ve vaší ulici, nebo jeden z 200 bohatých ve městě...a podobně.


Avatar uživatele
Bronzový

Z mezinárodního hlediska se za bohatého člověka považuje te kdo má k dispozici cca1 milion dolarů.


Avatar uživatele
Registrovaný

Když má člověk dům a půl milionu nemusí být vždy bohatý záleží to taky na osobě samé.Člověk nemusí mít vůbec nic a bude bohatý a šťasný


Avatar uživatele
Pokročilý

U mě neurčuje bohatství majetek, ale vlastnosti, zkušenosti a činy člověka. Protože s nahou pr.... jsme se narodili a s nahou pr.... zemřeme. Navíc o majetek se dá lehce přijít a z člověka je rázem chudák, kdežto moudrost, zkušenosti a činy, co za sebou člověk zanechal se jen tak nezničí. Já osobně jsem bohatý, protože mám manželku a dceru a milujeme se navzájem a vím, že v případě jakýchkoliv problémů si vzájemně pomůžeme.A druhá věc je, že dělám rukama služby lidem a ti jsou spokojení. Z majetkového pohledu mám dluhy a finanční problémy, ale i přes to jsem bohatý...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

ReHu

O obojí lze velmi snadno přijít, takže ne.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4949
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.