Avatar1234

Když jsou trubky na vodu zoxidované zvenku(lehce,nejsou celé zelené) jsou tím pádem i vevnitř,kudy protéká voda?

Děkuji.

Odpovědi
Drap

Ne, pokud jsou stále pod tlakem, tak vevnitř budou spíše uazeniny z vody. K oxidaci je nutný vzduch

aliendrone

K oxidaci je potřeba kyslík. Ten sice je rozpuštěn v různé míře ve vodě, ale to tě stejně nemusí trápit. Protože píšeš „nejsou celé zelené“, tak předpokládám, že jde o MĚDĚNÉ potrubí (např. k radiátorům vytápění).

Měď (na rozdíl od oceli/železa) nekoroduje do hloubky, nýbrž povrchově. Po vytvoření tenké vrstvičky oxidu (zelené tzv. „měděnky“) ji tato chrání před další oxidací. Proto také vydržely střechy kostelů pobité mědí klidně celé století (krytina) a nebýt kontrukčních prvků (dřevěné trámoví), vydržely by i mnohem déle. Stejně tak je to u trubek a proto se používá měď. Tudíž „zarostlé trubky“ (jako v případě ocelových) NEHROZÍ. 🙂

elkon

Zase blbneš? Jak by se tam rez dostala? Zvenku je očisti a nabarvi nějakou syntetikou.