Complex

Když je nějaká bylina rozdrcena do kapsle, tak jak je to s účinností v porovnání s čajem a tinkturou z téže byliny?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se odppvědět jednoznačně. Důležité je znát účinky bylin, prptolže by mohlo dojít k předávkování, nebo v nevhodné kombinaci třeba i s chemickými léky se mohou oslabovat nebo zesilovat vzájemné účinky.

Účinněšjí než čaj je zpravidla tinktura. Pohodlnější jsou však kapsle. Pokud v nich nejsou někeré další přídavky, je účinek srovnatelný s čerstvými bylinami.

Proto je třeba vše vybírat podle výrobců, kteří zaručují kvalitu

Něco najdete v odkaze.
http://www.zdra­vizperu.cz/ne­kolik-slov-o-extraktech-z-bylin
..
Koupila jsem si nedávno kapsle s artyčokem. Kapsle mají poloviční obsah léčivých látek. Jiné nebyly ke koupi.

Sice jsem je zužitkovala, ale později jsem zjistila, že jedna prodejna nabízí kapsle artyčoku německé výroby, které mají mnohem víc účinných látek.

Proto je třeba vybírat.

Další odpovědi
nyjono

Není kapsle jako kapsle. Záleží na výrobci.
A také na bylině. Některá je vhodná celá, z jiné se využívají třeba pouze plody nebo listy. A pouze zpracovatel ví, co použil.
A také je rozdíl, jestli zpracovatel kapsle pouze nasype rozdrcenou sušenou bylinu nebo ji slisuje, aby se tam „vešlo“ více účinných látek.