Kerynka

Když chci vyčistit mince co na to mám použít ?

Nejlepší odpověď
annas

Na kovy je dobrý čisticí prostředek Sitol, dřívější značka Sidol. Je také takový hadříček, který mince vyčistí.

Zlaté bych dala vyčistit odborníkovi.

Další odpovědi
tom004

Každý zlatník,má ultrazvukovou vanu,na čištění,stříbra,zla­ta.Funguje,i na kovové mince.Zkusil bych to,nejdříve,u něj,pří­padně,bude umět poradit.

arygnoc

a pak že peníze nejsou špinavé!

skuste třeba nějaký prášek na nádobí.
pokud to jsou nějaké exponáty, nebo drahý kov, pomůže i zubní pasta.

ale nejlepší je asi nechat je vyčistit ve zlatnictví ultrazvukem.

anonym

osobně mám otestovanou coca-colu; nalejete do misky coca-coly, položíte do ní minci a necháte ji tam 12–24 hodin. (nesmíte nechat mince, aby se překrývali.

kacko1

…jen prosím v žádném případě Sidol, nebo nějaký prášek na nádobí… Předpokládám, že jde o mince, které si chcete ponechat a nechcete je zničit. Záleží z čeho mince jsou. Jinak se čistí stříbro či zlato a jinak např. mince Zinkové… Platí, že základem je čistá teplá voda. Podívejte se na odkaz níže 😉

Zdroj: www.sberatel.com/min­ce/cisteni