karel1412

Když chirurg někoho zabije, je to vražda?

Když chirurg někoho zabije při náročné operaci a nemůže za to. Je to vražda ?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nikdo, kdo někoho neúmyslně zabije, se nedopustí vraždy. Nastuduj si rozdíl mezi vraždou a zabitím.

Další odpovědi
led

„Když chirurg někoho zabije při náročné operaci a nemůže za to“ už sama veta napovedá, že za smrť nemôže.
Vražda = dokázané úmyselné spôsobenie smrti iného človeka
Sebevražda = dokázané úmyselné spôsobenie vlastnej smrti
Zabitie = neúmyselné spôsobenie smrti človeka

Nuk nuk

Záleží, zda během operace provedl chybu omylem nebo záměrně. To je věc, kterou v takových případech řeší obvykle soud podle dostupných důkazů.

led

Bez dôkazu nemôžte tvrdiť o niekom, že zavraždil, tj. úmyselne spôsobil smrť človeka.

Dochy

Skutek se stal bez ohledu na to zda k tomu má někdo důkaz. Jiná věc je, že bez důkazů nemůžete nikoho odsoudit ani jej oficiálně za vraha označit.
Vražda je tedy KAŽDÉ úmyslné zabití člověka. Dokazování je nutné až při hledání a souzení potenciálního viníka.

led

Pokiaľ budete o niekom verejne tvrdiť, prípadne to šíriť v médiách, že je vrah, môže vás žalovať za ohováranie. Práve preto sa musí"
1 – úmyselné usmrtenie najprv dokázať
2 – dokázať vrahovi, že zabil s úmyslom usmrtiť
to znamená, najprv musí byť dôkaz o úmysle, dovtedy možno hovoriť len o podozrení obvineného.

Dochy

Něco jiného je skutek, který se stal, a něco jiného informace, které o něm můžeme legálně šířit. Pokud někdo někoho se zlým úmyslem zabil, pak se jedná o vraždu a o vraha. Tečka.

Já nesmím o někom říct že je to vrah, dokud to nejsem schopen dokázat. To je už ale něco jiného. Tímto zákon brání nevinné, kteří by mohli být jen kvůli podezření napadáni. Ale to jestli o někom řeknu nebo neřeknu že je vrah už ale zavražděného neoživí a zavražděným
zůstane. Dokonce bude zavražděným i v případě, kdy se vražda stane při expedici na severní pól, zavražděný skončí v moři a vrah po návratu podá přesvědčivou historku o příšerném neštěstí. I v tomto případě to bude vrah, jen to o něm nebude nikdo jiný vědět a mezi lidmi bude považován za hrdinu.