bolak

Co když člověku někdo hrozí smrtí a on sepíše poslední vůli následovně, bude to trestné?

Co když člověku někdo hrozí smrtí, a on v poslední vůli odkáže všechny peníze nájemnému vrahovi, který v případě, že by dotyčného někdo zavraždil, dostane zaplaceno za nalezení jeho vraha a jeho následnou likvidaci?

Nejlepší odpověď
zjentek

Jo, bude a trestaný budou všichni oba přeživší z příběhu ;)

Další odpovědi
klumprt

A co takhle zaplatit rovnou vlastnímu vrahovi?

https://youtu.be/D-ZMBqs2lbw?t=9m26s

Jináč, taková závěť, jejíž plnění by bylo podmíněno trestným činem by byla nejspíš neplatná.

bolak

Tak samozřejmě že by tam bylo napsáno pouze „panu XY, částka určená k potrestání mého vraha“, a jaký je jeho zaměstnání, to už by ten vykonavatel závěti vědět nemusel, takže by s předáním zprávy neměl být problém.