fandosaurus

Když bůh údajně stvořil vesmír proč dovolil vzniknout jiným náboženstvím když hned 1. Přikázání říka :Vic otázka

Nebudeš Mít jiného boha
Děkuju vážně by mě to zajímalo :)
Doplňuji:
Myslel jsem Křestanství :)

Nejlepší odpověď
Led_

Aby mohol niečo zakázať, musel to najprv stvoriť.
Prikázanie: Nebudeš Mít jiného boha
ak nebol iný boh, príkaz nemal zmysel. Tak vytvoril rôzne náboženstvá s rôznymi bohmi a mohol dať príkaz. Až vtedy to malo zmysel.
Nezabiješ – kvôli tomuto príkazu musel Kaina naučiť zabíjať

Další odpovědi
TEREZA.B

To přikázání si vymyslela vládnoucí třída, aby se její poddaní podřídili jejich náboženství a ne náboženství někoho jiného. Bůh žádné knihy nepíše.

mosoj

No jo, ale kterého myslel ?

Ella

jeden Bůh může mít mnoho jmen…

anonym

tereza:

nie vládnuca trieda, ale kňazi, teda predstavitelia náboženstva (nie viery).
Korán takisto zakazuje zabíjať (bez ohľadu na vieru), ale kňazom je to fuk.