barnajka

Když bude chtít zahraniční návštěva ochutnat české národní jídlo, mám je vzít na „vepřo knedlo“ nebo na svíčkovou? :)

Jasně – vím, že obecně za náš národní pokrm platí vepřo knedlo. Jenže dost podobný jídla se přece vaří i v Rakousku nebo některých oblastech Německa. Oproti tomu svíčkovou odjakživa pokládám za ryze český „vynález“ (možná se pletu).
Není teda víc „národní“ právě ta svíčková?
Jak vůbec vznikl ten vztah: „vepřo knedlo zelo = národní jídlo“? Nebylo to třeba proto, že vepřo knedlo Čechům prostě jenom víc chutná? :) A nebo snad proto, že se dělá z vepřového masa – a vepříci jsou základ české kuchyně?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Kachna a nebo husa,zelí a knedlík.
Doplňuji:
Nebo smažený kapr a bramborový salát.

Další odpovědi
cubulka

To co ti víc chutná.

led

Ako polievku by som im dala držkovú polievku. Ale z čoho je, by som povedala, až po jedle. Hlavné jedlo podľa oblasti
moravský vrabec
vepřo-knedlo-zelo
chlupaté knedlíky
svíčkovou

anonym

Svickovou. Svickova s knedlikem . To nedelaji nikde , jen Cesi. Svickova se dela i v Nemecku , ale je tmavsi a jsou jine prilohy … zeli si delaji take s veprovou peceni , ale take jine prilohy … -iv-

anonym

A co bramborák?

Zdenda KT

já bych je vzal na knedlíky s vajíčkem :)

simsalabim

Netuším, co je víc „národnější“, ale mám takový dojem, že to vyjde na stejno. Obojí je takové to „České“.

hanulka11

Já bych jim objednala obalený smažený olomoucký tvarůžky… to by se divili co jedí za dobrotu.
Doplňuji:
a nebo smažený obalovaný sýr

myšpulín

Já bych jim objednala plněné švestkové knedlíky s hrnkem studeného mléka 🙂