Avatar uživatele
barnajka

Když bude chtít zahraniční návštěva ochutnat české národní jídlo, mám je vzít na „vepřo knedlo“ nebo na svíčkovou? :)

Jasně – vím, že obecně za náš národní pokrm platí vepřo knedlo. Jenže dost podobný jídla se přece vaří i v Rakousku nebo některých oblastech Německa. Oproti tomu svíčkovou odjakživa pokládám za ryze český „vynález“ (možná se pletu).
Není teda víc „národní“ právě ta svíčková?
Jak vůbec vznikl ten vztah: „vepřo knedlo zelo = národní jídlo“? Nebylo to třeba proto, že vepřo knedlo Čechům prostě jenom víc chutná? :) A nebo snad proto, že se dělá z vepřového masa – a vepříci jsou základ české kuchyně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Berušinka, iceT, hanulka11, anonym, dědapetr, anonym před 4723 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Kachna a nebo husa,zelí a knedlík.
Doplňuji:
Nebo smažený kapr a bramborový salát.

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cubulka

To co ti víc chutná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ako polievku by som im dala držkovú polievku. Ale z čoho je, by som povedala, až po jedle. Hlavné jedlo podľa oblasti
moravský vrabec
vepřo-knedlo-zelo
chlupaté knedlíky
svíčkovou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Svickovou. Svickova s knedlikem . To nedelaji nikde , jen Cesi. Svickova se dela i v Nemecku , ale je tmavsi a jsou jine prilohy … zeli si delaji take s veprovou peceni , ale take jine prilohy … -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A co bramborák?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zdenda KT

já bych je vzal na knedlíky s vajíčkem :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
simsalabim

Netuším, co je víc „národnější“, ale mám takový dojem, že to vyjde na stejno. Obojí je takové to „České“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Já bych jim objednala obalený smažený olomoucký tvarůžky… to by se divili co jedí za dobrotu.
Doplňuji:
a nebo smažený obalovaný sýr

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
myšpulín

Já bych jim objednala plněné švestkové knedlíky s hrnkem studeného mléka 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek