ancitrus2222

Když můj syn opustí školu v 19 letech, půjde na rok pracovat a pak znova nastoupí do školy, musím platit alimenty?

kdyš sin prašti te školou je mu 19. a pude na rok do prace apak pude znova na školu musim platit alimenty

Nejlepší odpověď
Jádrohlod

Ano.
A zatím udělejte něco s tou Vaší češtinou.
Edit: už to někdo opravil, takže OK.

Další odpovědi
miroslav.bk

Zde ( https://www.e­pravo.cz/top/clan­ky/zanik-vyzivovaci-povinnosti-rodicu-k-diteti-105970.html ) je to detailne popsano, ale zjednodusene – ano, platit budete muset, a to po dobu, co Vas syn bude „ve skole“. Tj., platite ted, pak byste na ren rok platit nemusel a dale by byla Vase povinnost platit obnovena.

Zdroj: https://www.e­pravo.cz/top/clan­ky/zanik-vyzivovaci-povinnosti-rodicu-k-diteti-105970.html

ivzez

Ano.
Vyživovací povinnost vůči svému sYnovi máte
do doby než se bude moci sám živit.

WoIfy

S touhle češtinou (pokud se tomu tak dá vůbec říct) bys mu měl platit do konce života.
Nejdřív alimenty, a pak odškodnění.

JájsemRaibek

Nemůžete si svévolně přerušit placení výživného. Jediný kdo má tu možnost je soud, který výživné určil. Pokud víte, že syn přestal studovat požádejte soud o určení výživného. Pokud soud uzná důvody pro zrušení nebo snížení, vydá o tom rozsudek.

Alesh

Není to pravda, co zde mnozí tvrdí. Jakmile jednou začna pracovat, tak podáš návrh k soudu na zrušení povinnosti platit výživné. Pokud jde pak znovu studovat, tak už nemá nárok na výživné.

JájsemRaibek

Aleshi – a o čem tady mluvím? Jedině soud určí kdy skončit atd., nemůže skončit sám.

Alesh

jo, tohle je pravda, však to píšu taky, ale není pravda, že může znovu jít studovat, když se na to jednou vys… To bych pak mohl dát výpověď a soudit se s rodiči v důchodu o výživné?!