Anonym012

Kdybyste vyhrali EuroJackopt, jak byste postupovali?

Dali byste to vedet svetu ci ne? Kam byste uchovaly penize? Oznamili byste to Bernaku a FU?

Nejlepší odpověď
dubraro

Rozhodně bych to nikomu neříkal.
Peníze rozdělil do několika bank a postupně investoval do nemovitostí, půdy, zlata apod. Jinak bych svůj život nezměnil, jen bych si koupil byteček na důchod.

Další odpovědi
Kepler

Určitě bych zůstal v anonymitě. A jak s penězi naložil? To podle toho, kolik by jich bylo. Část bych uložil v bance a později rozfofroval, zbytek dal dětem, ať si s nimi naloží, jak chtějí.

Matthew

Kdybych opravdu vyhrál nějakou pohádkovou sumu, první bych určitě využil možnosti finančního poradce, kterého sama Sazka při těchto výhrách doporučuje i zprostředkovává. V tichosti bych si peníze uložil na více účtů a nejlépe na rok bych zmizel. Co se týká FÚ, ten by se to domákl tak či tak. U nás se výhry vyplácejí už zdaněné, takže tam není co řešit. Na pojišťovně bych se přihlásil a platil si sám zdrav. poj. Rodině bych nějaké peníze poskytl hned na začátku, ale snažil bych se zůstat v co největší anonymitě. Později až by to trochu utichlo, bych dal nějaké peníze i na dobročinné účely. Rozhodně nejvíce by mě bavila ta volnost, že můžu cestovat, objevovat a netrápit se financemi. Snad se to někomu z nás jednou poštěstí ;)

zjentek

Nebylo by třeba dávat vědět světu vůbec nic. Svět by si toho u mě rychle všimnul ÚPLNĚ SÁM! ;( ;d ;d ;)

Anikitos

Jednal bych podle velikosti vyhrané částky.

Ale určitě bych je investoval (všude možně – je to pojem, který má téměř neomezené možnosti… myslím tím, že se dá investovat do všeho, pak už záleží jen na míře výnosnosti), reinvestoval, založil nové podniky, obchodoval. Potom, co by se vyhraná částka několikanásobně zvýšila, bych z nově získaných peněz zase re/investoval (prostě pořád – protože takhle peníze více méně fungují), založil nějaké vlastní nadace na pomoc druhým a samozřejmě část peněz užíval pro osobní potřebu.

Důležité je s penězi umět, a pokud to člověk neumí a dostane velkou částku má povinnost se to naučit (jak pro své vlastní dobro, tak pro ostatní). Protože pokud dáte lidem peníze, ale oni s nimi neumí, tak je to zničí (viz spousta výherců v loteriích, nebo ti co dostali dědictví). A to z několika důvodů, např. mají pocit, že vyhráli takovou částku, že už nikdy nebudou muset do konce života pracovat a hl. nemít žádnou zodpovědnost; hýří s nimi natolik, až se nakonec i zadluží, protože utratí vše co měli, a pak i to, co ani neměli a v konečném důsledku na tom budou ještě hůř než před nabytím oné částky.

Peníze s sebou nesou zodpovědnost.

nyjono

Bernaku i FU by to při utajování nejspíš doneslo stejně.
I kdyby ženy peníze uchovaly do aleluja a chlapi zvažovali oznámení Bernaku a FU příliš dlouho.

autacek

Zůstaň v klidu, výhru dostaneš poníženou již o to, co náleží státu.

A peníze tě každopádně pokazí 😉