bolak

Kdybyste stanuli před soudem za něco co jste nespáchali…

…ale byla by proti vám tuna důkazů – DNA na místě činu, otisky, měli byste motiv, neměli alibi, všechno by směřovalo na vás, věděli byste, že by vás natuty odsoudili, hrozilo by vám 20 let a prokurátor by vám nabídnul dohodu, že když všechno přiznáte, tak vám daj 4 roky s tím že vás za dobrý chování dejme tomu za 2 a půl roku pustěj, kejvli byste na to?

Je to myšleno samozřejmě jenom hypotermicky, jó?
Doplňuji:
mojitek to říká dobře, ono se to špekuluje, ale představte si, že za zabití můžete dostat klidně třeba jen 3 roky, to znamená že za rok a půl jste venku. V případě že máte rodiny, děti, vy byste to riskli, kdyby vám hrozilo dvacet let?

A když tu tak všichni věříte ve spravedlnost, tak co kdyby vám hrozilo až doživotí, samozřejmě za vraždu, a bylo vám nabídnuto zabití v úleku, za ty tři roky (rok a půl za dobré chování), taky byste si stáli za „nevinen“?

Napište do diskuze, jestli byste svý rozhodnutí přehodnotili nebo ne :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Když jsem nic neprovedla – tak se nedám!
Důvěřiví lidé vždycky dojedou na nějakého Zdeňka. Hlavně není moc dobré se jmenovat Standa, kšeftovat s orlama a potkat se s Ondřejem.:-)

Další odpovědi
mojitek

Hezky se to takhle v teple a v pohodě od kompu odpovídá-NE,nepřiznal,stál bych si za svým.. Ale až by došlo na realitu,tak 99,9 % lidí by volilo menší zlo.Ono spočítat si 20 let ve Valdicích nebo 2,5 roku to je sakra rozdíl

huxa

nepřiznal bych se, jsem „rebel“ a věřím na spravedlnost, karmu, … alá jaké si to uděláš, takové to máš

osamělývlk

Ne, v žádném případě. Nejde jen o to vězení, ale i o záznam v trestním rejstříku atd. S člověkem se to pak táhne celý život. Asi bych se neustále odvolávala, stěžovala si, zjišťovala, co se dá dělat…

hoko

Nejspíš bych se soudil a kdyby mi to nevyšlo, tak bych odjel do země, kde nevydávají zločince 😁

anonym

Míříš na Kájínka?

briketka10

jak píše hoko odjela bych
nikdy bych se nevrátila, ale

bez peněz, jakápak dohoda :)

Mapel

Vždy záleží na daném člověku. 7 let mi trvalo očištění a nevzal jsem menší zlo. Buď prokáži nevinu nebo půjdu sedět. Mohl jsem jen zaplatit peněžitý trest.

pusinka50

Určitě bych se jen tak nedala. Odvolávala bych se až kam bych se mohla odvolat, zkusila nejlepší právníky a všechny lidi, kteří by mi mohli pomoci domoci se pravdy, „bojovala“ bych ze všech sil. Ovšem, těžko říct, po vyčerpání úplně všech možností a hrozbě 20ti letého trestu či doživotí, jestli bych vzala menší zlo. Musela bych mít 100% jistotu, že jsem vyčerpala úplně všechny možnosti v pátrání po pravém pachateli, což by jistě trvalo aspoň 2 roky (ve vazbě?), po té době marného pátrání bych možná, možná volila menší zlo

bolak

Mapel: očištění z čeho, jesti se můžu zeptat?

a kolik ti hrozilo?

bolak

I564: ne, co je s ním, on má zas nějakej soud?

mojitek

Zeman chce obnovit řízení proti němu,a ne u stejného soudu.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.