Avatar uživatele
bolak

Kdybyste stanuli před soudem za něco co jste nespáchali…

…ale byla by proti vám tuna důkazů – DNA na místě činu, otisky, měli byste motiv, neměli alibi, všechno by směřovalo na vás, věděli byste, že by vás natuty odsoudili, hrozilo by vám 20 let a prokurátor by vám nabídnul dohodu, že když všechno přiznáte, tak vám daj 4 roky s tím že vás za dobrý chování dejme tomu za 2 a půl roku pustěj, kejvli byste na to?

Je to myšleno samozřejmě jenom hypotermicky, jó?
Doplňuji:
mojitek to říká dobře, ono se to špekuluje, ale představte si, že za zabití můžete dostat klidně třeba jen 3 roky, to znamená že za rok a půl jste venku. V případě že máte rodiny, děti, vy byste to riskli, kdyby vám hrozilo dvacet let?

A když tu tak všichni věříte ve spravedlnost, tak co kdyby vám hrozilo až doživotí, samozřejmě za vraždu, a bylo vám nabídnuto zabití v úleku, za ty tři roky (rok a půl za dobré chování), taky byste si stáli za „nevinen“?

Napište do diskuze, jestli byste svý rozhodnutí přehodnotili nebo ne :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, mojitek, iceT, johana 56, briketka10, osamělývlk, anonym, hoko před 4103 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Když jsem nic neprovedla – tak se nedám!
Důvěřiví lidé vždycky dojedou na nějakého Zdeňka. Hlavně není moc dobré se jmenovat Standa, kšeftovat s orlama a potkat se s Ondřejem.:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Hezky se to takhle v teple a v pohodě od kompu odpovídá-NE,nepřiznal,stál bych si za svým.. Ale až by došlo na realitu,tak 99,9 % lidí by volilo menší zlo.Ono spočítat si 20 let ve Valdicích nebo 2,5 roku to je sakra rozdíl

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

nepřiznal bych se, jsem „rebel“ a věřím na spravedlnost, karmu, … alá jaké si to uděláš, takové to máš

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
osamělývlk

Ne, v žádném případě. Nejde jen o to vězení, ale i o záznam v trestním rejstříku atd. S člověkem se to pak táhne celý život. Asi bych se neustále odvolávala, stěžovala si, zjišťovala, co se dá dělat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hoko

Nejspíš bych se soudil a kdyby mi to nevyšlo, tak bych odjel do země, kde nevydávají zločince 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Míříš na Kájínka?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

jak píše hoko odjela bych
nikdy bych se nevrátila, ale

bez peněz, jakápak dohoda :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Vždy záleží na daném člověku. 7 let mi trvalo očištění a nevzal jsem menší zlo. Buď prokáži nevinu nebo půjdu sedět. Mohl jsem jen zaplatit peněžitý trest.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Určitě bych se jen tak nedala. Odvolávala bych se až kam bych se mohla odvolat, zkusila nejlepší právníky a všechny lidi, kteří by mi mohli pomoci domoci se pravdy, „bojovala“ bych ze všech sil. Ovšem, těžko říct, po vyčerpání úplně všech možností a hrozbě 20ti letého trestu či doživotí, jestli bych vzala menší zlo. Musela bych mít 100% jistotu, že jsem vyčerpala úplně všechny možnosti v pátrání po pravém pachateli, což by jistě trvalo aspoň 2 roky (ve vazbě?), po té době marného pátrání bych možná, možná volila menší zlo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Mapel: očištění z čeho, jesti se můžu zeptat?

a kolik ti hrozilo?

před 4103 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

I564: ne, co je s ním, on má zas nějakej soud?

před 4104 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Zeman chce obnovit řízení proti němu,a ne u stejného soudu.

před 4103 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 4104 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek