Katka94

Kdybych vam rekla, ze mam dukazy, ktere jednoznacne ukazuji na existenci jedineho milujiciho Boha, dali byste mu sanci?

Byla jsem pres 20 let neverici a kus sveho zivota jsem nesnasela krestany. Povazovala jsem je za totalne vymastene bezmozky, kteri potrebuji v zivote berlicku. Takhle nenavistne jsem uvazovala do chvile, kdy jsem objevila jiste prednasky, kde vysoce vzdelany profesor vysvetluje velmi mnoho veci ohledne existence Boha a dalsich veci okolo. Po tom, co jsem si je vyslechla a vse se mi dalo dohromady, neslo neverit. A hrozne mi to zmenilo zivot k lepsimu. Mam konecne realnou nadeji, ze tenhle mizerny zivot neni vse, co me ceka a nemusim tomu jen slepe verit – lze to dokazat.

Ptam se: jsou vsichni k vire uz tak zatvrzeli, ze budou jen odsuzovat a ponizovat, jako jsem to kdysi delala ja, nebo byste za urcitych podminek dokazali uverit?

Co kdyz vam reknu, ze se vam ani nedivim, ze nekteri neverite, protoze nekdo nechce abyste verili a tak vam zamerne predhazuje predstavy o takovem Bohu, ktereho vetsina logicky myslicich lidi musi odmitnout?

Co kdyz existuje pravy, milujici, logicky a dokazatelny Buh, ktery vas chce zpet k sobe? Chteli byste ho poznat?

Premysleli jste nekdy nad tim, proc Katolicka cirkev zakazovala cteni Bible pod trestem smrti a doted tvrdi, ze Bibli cist nemate, ze vam ji dokazi vysvetlit jen uceni knezi? Nechce vam tady nekdo neco zatajit? Nechtel by snad opravdovy Buh, abysme ho mohli poznat sami za sebe?
Nenapadlo vas nekdy, ze se z Bible dela jen obycejna hloupa kniha, ktere neprikladate vahu prave proto, ze nekdo nechce, abyste objevili, ze tam se pise uplne neco jineho, nez vam reknou v kostele, ze se tam pise?

Prosim nenechte se oklamavat, neverte vsemu co vam kdo rekne a sami si vse overte.

https://m.you­tube.com/watch?v=vda­OZueMIRk

Nejlepší odpověď
Roman71

Pokud bych mel/a logicke dukazy, uveril/a bych v Boha a chtel/a bych ho poznat

Logické důkazy mám, a díky Bohu za porozumění, které mi dal!
Dal jsem tomu příležitost už před něco málo přes dvacet let zpátky a rozhodně toho nelituji. Otevřel mi oči a jsem mu za to velmi vděčný. Teď pomáhám dalším lidem, aby se z tohoto živoření v podobě zlého snu probudili taky a poznali to, co nás pod vládou Božího Království čeká. Potom ať se rozhodne každý sám, zda chce žít dál, nebo skončit se stávajícím systémem věcí.

Další odpovědi
Kelt

Nejsem si jisty, jestli bych uveril/a, ale radeji si to jeste proverim

Boha nelze dokázat ani vypočítat. Žádný logický důkaz pro to neexistuje. Dobrý řečník tě dokázat přesvěčit o libovolné věci. Já netvrdím, že Bůh není, ale z toho neplyne, že budu všem tvrdit, že je. Do kostela si může zajít každý, stejně tak každý může číst Bibli. Dokázat mi můžeš platnost derivace, přírodních zákonů, ale nemůžeš mít důkazy o existence Boha. Navíc, máš špatně dané odpovědi podle matematické logiky.

anonym

I kdyby mi nekdo Boha dokazal, nechci s nim mit nic spolecneho a radeji naveky zemru, nez abych ho prijal

Kdyby bůh vážně existoval, musel by existovat i ďábel. Radši bych tedy poznal ďábla, společně s ním bych svrhl boha, a nakonec i samotného ďábla. Tím pádem bych byl pán celého vesmíru.

Bohužel ale bůh ani nic podobného neexistuje, tím pádem žádné pravdivé důkazy nikdy neseženeš. Smůla.

hapiky

Pokud bych mel/a logicke dukazy, uveril/a bych v Boha a chtel/a bych ho poznat

Věřit tomu, že jsme v tak obrovském vesmíru samy a navíc jsme nejvyspělejší ze všech tvorů, toť pošetilost. Musí tudíž existovat něco o čem nevíme. Vyspělejší bytosti asi mají dost dobrý důvod s námi nekomunikovat, neboť My pozemšťané jsme se Boha zřekly, tudíž se máme, tak jak se máme. Až už si samy nebudeme moci pomoct, pak opět Bůh přijde s pomocí, přikloní se k těm, co v něj věří, a zničí služebníky ďábla. Ať se každý dobrovolně zařadí ke komu chce protože má totiž svobodnou mysl.

dubraro

Pokud bych mel/a logicke dukazy, uveril/a bych v Boha a chtel/a bych ho poznat

Možná Bůh existuje, ale jen málokomu o tom dá přesvědčivý důkaz. Ostatní pak tomu věří nebo ne. Pokud bych já sám takový důkaz měl, tak už bych nemusel v Boha jen věřit, protože bych o Bohu věděl.

Nuk nuk

Pokud bych mel/a logicke dukazy, uveril/a bych v Boha a chtel/a bych ho poznat

Přesněji řečeno – už se stalo. Jsem křesťanka už bezmála 30 let.

Ale víra je víra, a víra je osobní záležitost. Kromě toho Bůh dal člověku svobodu, dokonce tak velkou svobodu, že mu dovolil nevěřit. Nevěřícímu člověku nemáte moc možností jakkoliv dokázat, že Bůh existuje. Neexistuje způsob, jakým někoho přesvědčit, můžete jen předkládat a nabízet. Můžete jim předávat svou zkušenost a doufat, že to pochopí a přijmou. Jsou lidé, kteří, i kdyby Bůh stál přímo před nimi a mohli si na něj sáhnout, budou stejně tvrdit, že není.Od toho je to víra.

Psychotic

Pokud bych mel/a logicke dukazy, uveril/a bych v Boha a chtel/a bych ho poznat

Byl jsem přes 20 let věřící a kus svého života jsem nesnášel ateisty. Považoval jsem je za služebníky ďábla a totálně amorální lidi, kteří odmítají Boží zákony. Takhle nenávistně jsem uvažoval do chvíle, kdy jsem objevil jisté prednášky, kde vysoce vzdělaný profesor vysvětluje velmi mnoho věcí ohledně neexistence Boha a dalších věcí okolo. Po tom, co jsem si je vyslechl a vše se mi dalo dohromady, neslo už věřit. A hrozně mi to změnilo život k lepšímu. Mám konečně reálnou naději, že zlepším svůj život, protože neztrácím čas a peníze neprokazatelnými kravinami – a nemusím tomu jen slepě věřit – lze to dokázat!

Teď vážně, „kdysi jsem byl jako ty, ale pak jsem objevil…“ je snad ta nejstarší prodejní taktika pro ideologie a náboženství v historii.

Pokud by někdo prokázal existenci jakéhokoli křesťanského boha, rozhodně bych se nebránil přijetí jeho existence. Jen nikdo žádný důkaz nepředložil a ten chlápek z tvých videí už vůbec ne. A pokud by mi ho prokázal, pak bych se přes noc stal satanistou, protože pokud bych uvěřil, že takové monstrum jako Bůh existuje, automaticky bych se přidal ke komukoli, kdo se mu postaví.

Lounas_CZ

Nejsem si jisty, jestli bych uveril/a, ale radeji si to jeste proverim

Mc Merkurion

Nejsem si jisty, jestli bych uveril/a, ale radeji si to jeste proverim

…díky takovým křesťanům, kteří pořádali hony na nevěřící, se nám teď muslimové mstěj…

…hlavně napiš, kterej je ten jedinej, trvděj to zatim všici, v každym náboženství, i o Leninovi…

Mc Merkurion

Nuk nuk: Bůh mi nedal svobodu nevěřit, ale protože mě nepřesvědčil o své existenci, tak nemůže existovat > je přeci všemohoucí, tak by se mu to nějak povedlo mě přesvědčit…

Nuk nuk

Jistě, že by to tak mohl udělat. Mohl to od začátku zařídit tak, abychom si byli naprosto jistí jeho existencí. Jenže už by to nebyla svoboda.

Psychotic

Chudáci andělé, chudáci apoštolové… nikdo z nich neměl svobodu…

Roman71

To Psychotic: Neplést si svobodu s anarchií. To už není svoboda ale otroctví „systému nepořádku“.
Má-li být člověk skutečně svobodný, musí uznat, že svoboda má své hranice a ta začíná u věcí, jednání a způsobu života, který člověku škodí.

Když to shrnu, o tom si dnes většina lidí rozhoduje sama a že by byli šťastní.. stačí chvíli sledovat nebo naslouchat rozhovorům a nestačím se divit.
Takový svět si Bůh rozhodně nepřál, aby si lidé takhle ubližovali. Proto je lepší, když o tom, co je pro člověka špatné a co dobré, rozhoduje Ten, kdo člověka stvořil. Zná nás totiž lépe než my sami.

Mc Merkurion

…špatná anketa,manipu­lující,nedovo­luje odporující odpověď,jelikož chybí jiná odpověď >>> ale já bych se chtěl zeptat, co to máš za matroš, to bude asi dobrý hulení, protože ani z chlastu by člověk takový blbosti nenapsal…