lukas.zmizik

kdyby vám na firemní auto, se kterým často jezdíte nalepil šéf cedulku „Jedu (ne)slušně? volej xxx xxx xxx“

xxx xxx xxx – znamená číslo na šéfa.

Řekli by jste si: to je dobrý šéf, ten má nápady… a vadilo by vám to nebo né?
Doplňuji:
firma Hopi, zásobující velkosklady a prodejny Makro má tuto nálepku na všech svých kamionech, a to jich má desítky…

Nejlepší odpověď
anonym

Zkusme i věcný a právní pohled:

  1. Firemní auto je majetkem firmy, coby svěřený výrobní prostředek, s nímž je každý povinen zacházet s tzv. „péčí dobrého hospodáře“.

(Se svým soukromým si jezdi třeba jako prase, děláš ostudu jen sám sobě).

  1. Služební vozidla stejně musí být opatřena logem firmy, takže kromě SPZ by beztak byla možná identifikace a případné nahlášení. – Takto je jen usnadněna zpětná vazba.
  2. Jezdit slušně každému ukládá i vyhláška a potažmo ŘP, v opačném případě riskuješ odebrání oprávnění, čímž bys poškodil nejen sebe, ale i svého zaměstnavatele. – Mimochodem GPS představuje daleko větší omezení a navíc není vizuálně zjevné, přesto na ně má firma právo.
  3. Avizo přece ulehčuje i případnou pochvalu, takže jezdíš-li tak, jak se má, můžeš na tom i získat.
  4. Vedlejší synergický efekt zajišťuje větší propagaci dané firmy, což v období recese a nedostatku zakázek, hraje významnou roli.
  5. Pakliže by se jednalo výhradně o toto konkrétní vozidlo, může to být poslední pokus o umravnění s ohledem na dosavadní styl řízení, kdy si to mohl daný řidič dlouhodobě a oprávněně vykoledovat.

Tož a včil mudruj!!
Doplňuji:
Otázka by spíše spadala do rubriky Pracovní právo, eventuálně ještě možná Etiketa.

Další odpovědi
Dochy

Pokud to dal na všechna auta, asi bych to považoval za dobrý nápad. Pokud by to nalepil jen na „mé“, přemýšlel bych, jestli se mám zamýšlet nad svým stylem jízdy, nebo se radši urazit.

bolak

Podobný nápisy vídávám na autech odjaktěživ, ale bacha na to, všechno je zneužitelný, stačí aby se našlo pár vejlupků, který se budou po cestě na školní vejlet v autobuse nudit, brnknou šéfovi, řeknou že se motáš ze strany na stranu, že seš asi vožralej, a šéfův dobrý úmysl vyjde naprázdno a ještě ti bude hrozit vyhazov…

led

Takto označené auto je len zväčšenina toho, čo mnoho ľudí nosí na svojich tričkách a zjavne im to neprekáža.
Tie takzvané „humorné tričká“, taký nápis na aute hravo zatienia. Ľudia,, hlavne vo väčších mestách (ako sa hovorí, bližšie k civilizácii) si už zvykli aj na horšie veci.
Doplňuji:
Kto sa nehanbí za svojho zamestnávateľa a vykonáva svoju prácu dobre, to neprekáža.

anonym

No jasně, už to vidím, jak každý volá a utrácí prachy za volání tvýmu šéfovi, jak jezdíš, toho se teda nebojím, no i když třeba se najdou i tací. Je to už teda celkem i přes čáru, to je pomalu veřejný ztrapňování.

marci1

Tak to jsem ještě neslyšela. To mi připadá už přes čáru. Vadilo by mi to hodně. Připadala bych si v tom autě trapně a úplně špatně by se mi řídilo. Asi bych ho přemlouvala, ať tu cedulku sundá. Dnes si někteří šéfové vymýšlejí takové divné věci.
Doplňuji:
Z takové cedulky si mohou nějací „chytráci“ dělat legraci a vymyslet si, co je napadne. To by přece ten šéf nemohl brát vážně.

Marunka2

Hm, taky si myslím, že by mne to znervóznilo. Člověk si je víc jistý, když se mu věří, než když se mu nevěří. Ale možná je to v tomto případě častější právě u žen. Myslím, že mé drahé polovičce by to bylo uplně jedno. 🙂

ladaadal

No, je to jednoduchý, myslet si můžeš co chceš, ale auto je šéfovo, takže když ti na něj nas.....re a řekně ti, že to nesmýš umýt, tak máš dvě možnosti – jezdit s tím nebo dát výpověď.

pl4toon

Naštěstí takové problémy nemusím osobně řešit.

Mc Merkurion

jen malé doplnění:
Pro povinnost označit „firemní vozidla“ obchodním jménem je rozhodující, zda jsou vozidla používána k podnikatelské činnosti, t.j. má-li firma provozování silniční motorové dopravy pro cizí potřeby ve své koncesní listině. Pokud nikoliv, označení firemních vozidel nepodléhá právní úpravě.
zdroj:http://www.mdcr­.cz/cs/Silnic­ni_doprava/Na­kladni_doprava/FAQ+-+%C4%8Dasto+kla­den%C3%A9+dota­zy/FAQ+-+%C4%8Dasto+kla­den%C3%A9+dota­zy.htm

anonym

Jsem už v důchodu, ale na autech jsme čísla do firmy měli, 150, později i 112. 😁 a nikdo se nepohoršoval.

Damiana

😁))