zvonisek

Kdyby někomu utekla v našich podmínkách suchozemská želva, přežila by?

Nejlepší odpověď
Drap

Suchozemká zřejmě za běžných podmínek ne. Některé vodní bez problémů. Znám lokalitu, kde do rybníčku zřejmě někdo vypustil tři vodní želvy. Jsou tam už asi čtvrtý rok co o nich vím a bez problémů přežívají a rostou. Dnes už mají cca 35 cm.

Další odpovědi
Kelt

Záleží kdy a kde. V jakém roční období a do jakého prostředí by se dostala. Otázka obživy a predátorů. To by hrálo rozhodující roli.