VaclavZeman

Kdyby lidé říkali vždy jen pravdu, jaký by byl svět?

Zajímal by mě váš názor. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Filip84

Lepší. 🙂

Další odpovědi
df

Je o tom natočený povedený film. Všichni jsou tam pravdomlivní a jeden se naučí lhát a jde do banky říct, že tam má mít peníze a oni mu věří, tam vybere balík a ještě všem nakecá, že rozmlouvá s Bohem.

zjentek

Bylo by zcela nemyslitelné, aby u koryt byli sráči, jaké současně obvykle uznává „společnost“. To je ZÁSADNÍ rozdíl mezi vývojem světa dnes, a „jaký by“ mohl být. Děkuju.

aliendrone

On by pro mě osobně byl k POSRÁNÍ (sry, výstižnější termín neexistuje), ale jsem už dost starý na to, abych věděl, že člověk si zvykne na VŠECHNO.

marci1

Božský! Všichni lidé by byli bohové,neboť v bibli se mj. praví: Bůh není člověk, aby lhal … 🙂

Ametyst

Vedlo by to k válce, protože lidé nejsou zvyklí slyšet pravdu, o sobě už vůbec ne.

Lurius

Určitě máš na mysli to kdyby byli upřímní, protože jediná představa jak by se lidé mohli rodit jako vzájemně uznávající vševědoucí je že by neznávali existenci lži nebo kýchali po každé komunikaci

cappuccino

Myslim, ze by to byl svet, ktery si nikdo z nas ani neumi predstavit.
Ale urcite by nebylo vsechno jenom pozitivni! Vetsina lidi pravdu nerada slysi.
Hlavne by 99% politiku na tomhle svete vubec nebylo na svych mistech, vetsina obchodniku by zkrachovala, realitni makleri by byli chudi, pravnici take, obzalovani by prijimali dobrovolne trest, manzelstvi by se rozvadela atd. atd.
Ale dokud bude clovek zit, k tomuhle stavu vubec nedojde! Svet chce byt klaman!

Michala11

Optimista ve mě jásá a ten kousek cynika se bojí o Vánoce(to je ale barevný svetr a kouše jen trochu…). Asi by se diplomacie musela vyučovat a emočně by jsme museli dost zhubnout. Nevím jestli mě ta představa těší nebo děsí.
Ten film: Umění lhát

plebs

Kdo má moc a nebo je u koryt má svoji pravdu zbytek se podřídí / trochu vykřikuje / anebo je dezolát a podobně nebezpečná osoba různého pohlaví.

led

Veľmi nešťastný a plný zloby.
Poďme si pozrieť len mikro časť našej civilizácie.
Na tejto stránke je x (presné číslo asi nevie ani admin) naozaj aktívnych prispievateľov (všetky účty multiuživateľa počítam ako jedného prispievateľa, preto toto pomenovanie). Ak by každý písal len pravdu, stránku by to pre rozkol medzi prispievateľmi zničilo. To nehovorím o prípadných právnych postihoch zo strany „štátnej cenzúry“. (dúfam, že toto pomenovanie v našich právnych systémoch ostane len fikciou vo fáze teórie a nie v praktickom živote)

Naozaj chcete, aby tu znela len pravda? V tom prípade sa venujte len strojom, tie nerozlišujú medzi pravdou a klamstvom, ak nie sú tak naprogramované.

Všetky živé organizmy na prežitie používajú aj klam, nielen pravdu.

Darcy

no.. nebylo by nás 8 bilionů 😁
Takže určite lepší a čistejší (hmotne, lidsky i morálně).

da ny

KOMPŮLLIKOVANÝ ;D
Každý by trval na „své“ a prosazoval, tu „svou“ pravdu. Pravda není jen jedna, to by byla pohádka.....
Pravda „bez obalu“, bez diplomatické taktiky, by byla krutá…
Nenávist a závist je věčná, odpuštění řídké.
Vztahy, mezi lidmi, národy, partnery, by stály za 2 věci… ! :)

paul1

Podle mne lhářů až tak moc není. Jak říkal chytrý princ: „To přijde na pravdu“.Většina si mele svoje a je přesvědčená o své pravdě, Takže podle mne by se toho až tak moc nezměnilo.

Standa Macík

Bohužel krom Boha existuje i Satan, díky kterému říkáme lži, hřešíme, ovšem nejlepší možnost je být ve víře pevný a nedat se zlákat. Musíte být ve své víře pevnější.

misa ridick

Pravdu za každou cenu asi ne,to neděla dobrotu

VaclavZeman

Děkuju.

Filip84

df: Pregnantní postřeh, protože jestliže by lež vymizela (a nikoli nezbytně nutně v absolutní rovině), tak by, jednou, vyrostla generace, jež by nebyla s to lež odhalit, ať už v rovině logické, nebo v rovině řeči těla. A sociopaté budou vždycky, takže minimálně 1% z 1% populace by byli dokonalí lháři; oni jsou dobří lháři i dnes, ale takto by byli dokonalí.

Děsivá představa!

led

df, načo musí do banky pre peniaze, keď všetci žijú v pravde a peniaze teda nepotrebujú. Každý si pravdivo zoberie len to, čo potrebuje a pravdivo odovzdá produkty svojej práce do centrálneho skladu. Ale to je predsa myšlienka komunizmu!