pajaja

Kdy začne hárat?

Mame štěnátko fenečku 4měsíce kříženec labradora s Německým ovčákem chtěla jsem se zeptat kdy by asi tak měla začít hárat protože se nam už stalo že se dva pejsci už snažily…

Odpovědi
člověk

OD ŠESTÉHO MĚSÍCE NAHORU,MI FENKA ZAČALA HÁRAT AŽ V JEDNOM ROCE,jinak každému psu je jedno kolik je měsícu oběti příroda a sex je součást života.

ReHu

Pejsci se snažili.
Shoda podmětu s přísudkem.

První říje u fen malých plemen nastává většinou mezi 7. a 10. měsícem, u fen velkých plemen nejčastěji mezi 10. a 15. měsícem. Již tato první říje, které se u psa říká hárání, může být plodná, zabřeznutí však není zatím žádoucí. Zpravidla ještě není dokončen tělesný vývoj zvířete. První hárání také může být značně delší než se stane později obvyklým. Další říje se opakují ponejvíce dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Feny malých plemen mohou hárat častěji, velká mohou zase hárat pouze jednou ročně. Není to však vždycky pravidlem.

http://koldaju­lik.unas.cz/ha­rani.htm