Lucule13

v kolikati letech už se zdá být pes dospělí?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pravé štěněčí období trvá od narození do 6. – 7. měsíce věku, kdy štěně dorůstá v mladého psa, nicméně tělesný vývoj zvláště u velkých a obřích plemen trvá až do 18 měsíců věku.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0t%C­4%9Bn%C4%9B

Další odpovědi
tatanka

Dle chování našeho 11letého psa nikdy, musím podotknout, že nikdy nebyl ve styku s fenou /sexuálním/. Doufám, že mi to nenadají ochránci zvířat.

led

Pes je dospelý, keď začne mať záujem o feny. Určite to spoznáte.
Každá rasa sa vyvíja inak, niektorí skôr, niektorí neskôr.

Lyn

Každý pes je individuální stvoření, ale zhruba kolem 1 roku. Nesouhlasím s tím, že až začne mít zájem o feny, to mívají už někteří ve 4. měsíci života.

samicek333

To je různé, někde jsem slyšela, že malí psi dospívají dříve než velcí, ale to asi není pravda. Když fena začne hárat a pes značkovat(očichávat a očůrávat rohy), začala puberta. To je myslím znak toho, že ten pes dospívá, ale úplně dospěje tak okolo druhého roku, kdy už se uklidní a nebude to neposlušný puberťák. U psa jednoho známého trvala puberta až do tří let, takže se to asi liší u každého psa.
Někdo to bere tak, kdy se pes přestane vyvíjet tělesně – dokončí vývoj kostry. Zase je to stejné jako u puberty – velcí psi se vyvíjejí pomaleji než malí – to už myslím je pravdivé, u větších psů to bude tak do dvou let( nebo u našeho zlatého retrívra to tak podle veterinářky je)

kamila44444

Podle toho co je to za plemeno..-malý plemena dospívají rychleji-kolem 1 a 2 roku a velcí psi později..kolem 3