Michal Kole

Kdy policie s pachatelem vyjednává např. o propuštění rukojmích a kdy rovnou nastoupí zásahová jednotka? Proč vyjednává?

a nenastoupí hned URNA – Útvar rychlého nasazení

Nejlepší odpověď
BANAN93

protože občas ten člověk není agresivní … je jen třeba ve finanční tísni a nechá si to rozmluvit, když tam však vlítne zásahová jednotka může se stát že někoho zraní oni nebo někoho zraní ten pachatel ač by se třeba jinak vzdal ....... takhle nevyjednávají třeba ruský spetznas :D ty tam hoděj nervovej plyn a fleshgranáty a jdou tam … akorát ty rukojmí nejsou moc nadšený :D

Další odpovědi
Drap

Pokud je to možné, tak se vždy nejprve vyjednává. Dělá se to kvůli bezpečnosti rukojmí i pachatele.

badisko

Duvod je prosty …pokud uz musi nastoupit vyjednavac.. tak se neco pokazilo v planu pachatele …ten najednou nevi co ma delat a tak podobne jako zvire zahnane do kouta muze byt velice nebezpecny ..vyjednava se proto bay se clovek uklidnil a zacal alespon z casti logicky myslet …kdyby tam URNA nastoupila hned muze se lehce stat ze by dotycny nejak uzkodil nebo zabil v tom zmatku policistu nebo rukojmim..vyjed­navani mu da alespon iluzi nejakeho vychodiska a tak nastupuje pud zebezachovy ..proste si clovek vybira versinou to mensi zlo pokud tato situace nenastane a neni jineho vychodiska nebo je pachatel agresini neni zbyti a nastupuje URNA…

Reuef

tak treba proto aby pro tu zasahovku ziskali vice casu a aby odlakali pozornost pachatele…

led

Postavte sa do pozície rukojemníka a pochopíte.
Viete si predstaviť ten nepríjemný svišťavý zvuk letiacej guľky, tečúcu krv z vášho tela…?