katerina4920

Kdy na úřad práce po skončení rodičovské dovolené?

9.4. mi končí rodičovský příspěvek a v květnu bych měla nastoupit do nové práce,chtěla bych se zeptat kdy se hlásit na úřad práce a jestli žádat o podporu v nezaměstnanosti? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
ivzez

Do 9. dubna včetně za Vás jako za rodiče pečujícího o dítě do 7 let (nebo o více dětí do 15 let) hradí zdravotní
pojištění stát. Za duben tedy nemusíte sama nic platit (OBZP hradí pouze celé měsíce, nikoliv jejich části).

Nastoupíte-li nejpozději 31. května do nového zaměstnání, odvede za ten poslední den pojištění zaměstnavatel
a Vy opět nebudete nic doplácet.

Kdyby nové zaměstnání náhodou nevyšlo, stačí se na ÚP zaevidovat 31. května (pondělí).
Nic ale nezkazíte dřívější registrací (pro případ, že by to v to pondělí nešlo).
_____

Doplňuji (k podpoře):
Jestli se kvůli „pár dnům“ podpory hlásit na ÚP, zvažte sama. Pokud se můžete spolehnout na příslib
nového zaměstnání, bylo by možná lepší se dál věnovat dítěti a nezatěžovat se úřadem práce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.