Kdy má svátek Dominika?

V kalendáři jsem to nenašel. Můžeme toto jméno dát jednoduše naší dceři?
Nebo je potřeba nějaké povolení?

Odpovědi
dave09

Dle všeho ve stejný den jako Dominik. Tedy 04.08.

Žádné povolení by nemělo být potřeba.

Zdroj: http://www.li­bri.cz/databa­ze/jmena/den.php?m=8&d=4

anetadela1

Moje známá má dceru Dominiku a myslím, že žádný povolení nepotřebovala.....

Nuk nuk

Svátek slaví stejně jako Dominik, tj. 4.8.

Jméno je obsaženov tkzv. Seznamu povolených jemn, takže nepotřebujete žádné povolení ani jiné doklady. Dominiku i v knize Jak se bude jmenovat, která takovým výtahem z vá¨ýše zmíněného seznamu, a dokonce je i v jejích starších vydáních.

motejlinka

Toto jméno žádné povolení nepotřebuje. U nás není příliš běžné. Jinak je tomu v zahraničí. Časté např. v Německu. Jedná se o ženskou variantu mužkého Dominika, proto se najčastěji slaví s ním 4.8.
V církevních kalendářích má Dominika svátek 8. ledna