Kdy dojde ropa potažmo fosilní paliva?

Zkuste tipovat.

Odpovědi
Miroslavst

Odstavím pincka a budu chodit pěšky. :)

Zhroutí se ekonomika, určitě existují katastrofické scénáře vypracované pro tento případ.
Nedokážu si představit tento případ. Vrátíme se do doby kamenné.

takhlene

Určitě už dnes jsou vymyšlené pohoné látky o kterých se nám ani nesnilo.Protože ropy je na světě ještě dostatek a mnoho magnátů má z toho obrovské zisky,tak se o něčem novém nemůže zatím vůbec mluvit.

hanulka11

myslím,že nás už z toho hlava bolet nebude

rynek878

Ropný vrchol nebo též zlom ropy (anglicky peak oil) je okamžik, kdy těžba ropy (v rámci jednotlivého ložiska, státu, oblasti nebo světa) dosáhla maxima a od kterého produkce ropy vstupuje do fáze poklesu až ke konečnému vyčerpání. Teorie, zabývající se dlouhodobými předpověďmi spotřeby a vyčerpání ropy a dalších fosilních paliv, se nazývá Hubbertova teorie ropného vrcholu a má své příznivce i kritiky. Tato teorie předpokládá, že zdroje ropy nejsou obnovitelné a říká, že její těžba v okamžiku, kdy bude vytěžena přibližně polovina světových zásob, musí z geologických důvodů nevyhnutelně dosáhnout svého vrcholu, po čemž začne klesat.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Rop­n%C3%BD_vrchol

Fun1k

Cca v roce 250 dojde ropa… Chci solární auto.

venkovan

Podle nějakých výzkumů a statistik v současné době těžíme asi o 14 víc ropy než se nalézají nová její ložiska.
S ohledem na prudký vývoj Číny nelze předpokládat, že se povede snížit celosvětová spotřeba ropy a dalších fosilních paliv.
Vize, že jsou jiné alternativní paliva je sice krásná, ale víc věřím tomu, že to jsou vize které nebude možné realizovat v takovém rozsahu spotřeby jako je dnes fosilními palivy.
Nebudeme první civilizací která zanikne. Obávám se, že šejkové již zjiš´tují, že jejich zdroje se tenčí, takže se většina z nás setká s konečnou ropnou krizí. Není to tak dávno co barel ropy stál okolo 20 dolarů.

Radak

Jsem optimista a věřím, že moje vnoučata nebo pravnoučata si s tím nějak poradí – budou muset. Miroslave, tobě by se nelíbilo elektrické kolo? Řekla bych, že je taky elegantní, i když na pincka nemá, jasně.