tony2412

Kdo zodpovídá za zásilku odeslanou z e-shopu?

Jestliže si něco objednám v e-shopu a prodejce nabízí jako způsob doručení: obyčejné psaní,doporučená zásilka a nebo balík do ruky a já si vyberu obyčejné psaní. Zásilka nedojde a odpověď prodejce je „Zákaznik si sám vybral způsob přepravy. Bohůžel nejsme schopni ručit za obyčejný dopis.“ Tím odpovědnost prodejce končí?? Kde je záruka že zboží bylo opravdu odesláno, a proč teda tento způsob dopravy nabízí?? Na druhou stranu ale toho mohu zneužít i já, nahlásím prodejci, že jsem zásilku neobdržel i když jsem ji obdržel, jak se to řeší? Je to zneužitelné oboustranně…Podle mě by tento způsob dopravy neměl prodejce vůbec nabízet! Každý ale většinou volí nejlevnější způsob dopravy.// Tento způsob dopravy nabízí někteří prodejci na aukru, myslím si ale pokud tu možnost dopravce nabízí tak za to i musí ručit, prostě v nabídce má obyčejné psaní 48kč,doporučeně 77kč a balík 99kč, já například jsem xkrát nakupoval jako obyčejná zásilka a vždy mi to došlo,nemyslím že na poště se krade, ale pokud toto prodejce nabízí tak by za to měl nést zodpovědnost, to si na tom můžu založit živnost, budu nabízet zboží s dopravou a posílat nic nebudu pokud to bude obyčejná zásilka, když mi prodejce nabízí 3 druhy dopravy a není za vše zodpovědný, kdyby napsal že v případě obyčejného psaní není schopen za doporučení ručit tak to je jiná, byl jsem upozorněn…ale takhle?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Nakupuji na e-shopu poměrně často, ale s doručením formou obyčejného psaní jsem se ještě nesetkal. Takže by mne zajímalo, který e-shop toto nabízí a měl bych k němu nedostatečnou důvěru. Pokud by se jednalo o maličkost, o nic by nešlo, pouze větší riziko. Pokud by šlo o dražší produkt, asi bych jej takto nebral (a cena přepravy by byla nepodstatná). Ale ve vztahu k doručení, jinak za toto prodejce stejně neručí. Po odevzdání zboží konkrétnímu přepravci mi toto potvrdí, přepravce rovněž a pak už za přepravu ručí pouze přepravce. Toť běžná zvyklost. A pokud je balení poškozeno, nesmí být přebráno (na to prodejce upozorňuje) a pak toto řeší prodejce s přepravcem.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud jde o aukro, tak za doručení odpovídá prodejce. V případě sporu, který zahájíš on nese důkazní břemeno, že zásilku odeslal bez ohledu na to, co sis za službu vybral.
Jeho blbost, pokud obyčejné psaní nabízí.
Tudíž jeho odpověď, že sis vybral dopis neobstojí a u aukra prohraje.