dust8

Kdo vymyslel přísloví: „Co na srdci, to na jazyku“ a proč je toto přísloví, extrémně důležité, když záleží až na hlase?

Nejlepší odpověď
annas

Frázi vymyslel někdo, kdo se setkával s lidmi, kteří byli upřímní, říkali to, co se shodovalo s jejich myšlením, I když se to vyjádření někomu nelíbilo.

1. Takoví by měli být všichni lidé, nepřetvařovali by se. . Bohužel v současnosti se tato upřímnost nenosí, zvláště když jde o kritická slova, byť pravdivá.

Takové jsou děti a blázni – ti říkají pravdu.

2. Někdy fráze poukazuje na přímé, nepříjemné nebo netaktní vyjádření toho, co si kdo myslí, co cítí, nebo co mu vadí na jiných.

Jde o upřímnost, i když je možné frázi vyslovit ironicky. Ale někdo může mít v srdci jed, na jazyku med, pak se přetvařuje, není upřímný.

Nezáleží přímo na vyslovení, jedině při ironii. Jazyk je sice orgánem řeči, pomáhá vyslovovat některé hlásky, jinak hlas vzniká kmitáním hlasivek. Takže jde o přenesený význam. Pokud něco nevyslovím, tak jde je o myšlenky, které neublíží. Přeci zlá slova jsou ta, až když je někdo vysloví. Proto se říká mlčeti zlato …

Další odpovědi
Drap

Otázka kdo vymyslel přísloví tě neni hodna. Přísloví se jen tak nevymýšlí, ale vznikají v lidové slovesnosti. Nikdo se už nedopátrá kdo přísloví jako takové vyslovil poprvé. A to se týká všech přísloví. Na hlase nezaléží, ten samotný nic nevyjadřuje, hlas ovládá mozek a cit, stejně tak mozek určuje jazyku, co má říct.

elkon

Kdo se řídí tímto příslovím, to nemá v životě snadné, protože říká to co si myslí a za nic se neschovává.

Kepler

Nezáleží až tak na hlase, jako spíš na schopnosti vyjádřit to, co skutečně cítí. Schopnosti být upřímný.

marci1

Přísloví vzniká na základě chování a jednání lidí. Prostě se lidem líbilo, když byli upřímní v řeči, měli „srdce na dlani“.
Měli bychom být upřímní k sobě. Měli bychom být upřímní a rovní i k druhým. Neklamat své srdce a hlavu a mluvit tak, jak se cítíme a říkat to, co si myslíme. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.