FlAsh_7

Kdo všechno může se může nazývat vědcem?

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak nazývat se tak může každý, ale záleží na tom, zda nás tak bere okolí. A zda to není jen přezdívka. Jinak vědeckých oborů je spousta a kde v daném oboru pracuje, tak je vědec. Někdo pracuje v teoretické oblasti, někdo má praktické zkušenosti.

Další odpovědi
Justin1

Řekl bych, že se tak může nazývat ten, kdo se věnuje vědeckému výzkumu, ale amatérské badatele v psychotronice, ufologii a podobně bych mezi vědce neřadil.

ivzez

Vědcem se může nazývat každý, koho to napadne.

Něco jiného by byla otázka, koho odpovídající považuje za vědce.