mokador

Kdo vinalezl první automobil

Nejlepší odpověď
chudst

Karl Benz – požádal o patent na svůj automobil dne 29. ledna 1886. V listopadu téhož roku mu byl udělen patent číslo 37435a, ve kterém je popsána tříkolka poháněná výhradně spalovacím motorem. To byl okamžik, všeobecně považovaný za počátek historie automobilu.

Zdroj: http://www.au­to.cz/prvni-automobil-vznikl-pred-120-lety-14781

Další odpovědi
dudu

Makarone, makarone, ach ten pravopis. Nebo Mokadore?

annas

Otázka byla položená – viz odkaz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenuje-dnesni-jubilant-ktery-ma-neco-spolecneho-s-automobilem

mosoj

První automobil byl poháněn parním strojem, který byl použit k pohonu „automobilu“ v roce 1769 Skotem Jamesem Wattem a Francouzem Nicolasem Josefem Cugnotem !!!

Na našem území toto uskutečnil poprvé Josef Božek v roce 1815.

Spalovací motor vynalezl mezi lety 1862–66 Nicolaus Otto a použil také po prvé k pohonu automobilu.

elektrikář

Chudák pan učitel kdyby to viděl to by bylo pohlavků. Vždyť mu děláš ostudu, že tě nic nanaučil.

Valky

Ale to je na odpovědích už koukám tradice – hrubé chyby jako vystřižené! Chápu, že se někdo občas upíše – komu se to nestalo… Ale vinalezl? :o)))
Jinak souhlasím s p. Benzem… :o))
Díky bohu, za ty dary.. :o)) Jen se divím, že s tím nepřišel už dááávno předním Jára Cimrman :o))))