BaronKrášlil

Kdo si také myslí, že nás s tou umělou inteligencí zase „mainstreamová média“ tahají za nos?

Z mého pohledu je to aktuální strašení před umělou inteligencí jen proto, že nejmenovaná firma M a nejmenovaná firma G při vývoji umělé inteligence totálně zaostávají před konkurencí, takže jim nezbývá než veřejnost přes „mainstreamová média“ strašit, vytvářet „tlak“ na politiky a žádat u nich, aby schválili půlroční stop vývoje a okamžité prozkoumání bezpečnosti stávajících AI (ve skutečnosti se bude jednat o to, že nejmenované firmy M a G nahlédnou do kódů konkurence a sami budou dál vyvíjet) a potom nám s velkou pompou představí tu „pravou a bezpečnou“ umělou inteligenci.

Odpovědi
aliendrone

Straší nás PRÁVEM. Šance, že by se ale od vývoje ustoupilo či jen zpomalilo je prakticky NULOVÁ. Ono i velké množství jinak rozumných lidí (z nedostatku znalostí problematiky) má vlažný přístup a moc nevěří, že JE TŘEBA se obávat. Fakt, že sám Elon s cca TISÍCEM odborníků z branže (žádní sajrajti alá „všemu rozumí neziskovka“, ale skuteční PROFÍCI) varuje je tak trochu míjí. 😮 😕

A pokud to nechápe většina ROZUMNÝCH, tak CO bys čekal od dementů, kteří jsou u moci? Ti vidí jen možnosti jak AI využít k posílení své moci. A že jsou neslýchané snad netřeba rozebírat, to chápe i Vojta ze mlejna. Ještě štěstí, že už jsem si svoje prožil a dlouho už tu strašit nebudu (myslím). 🙂

Ametyst

Ještě horší manipulace než ta slovní lež z masmedií je ta obrazová AI: obrázky se snadno vryjí do paměti i těm, kteří jsou splachovacími vůči prolhaným médiím. Plivat třeba na politika v TV, kterého masmedia mají za úkol denně špinit, až tomu ovce uvěří, a nebudou ho volit, je jedna věc. Jiný level je ale vidět toho politika na vyrobeném obrázku od AI, jak bere pod stolem úplatek! To se lidem zatraceně dobře vryje do mozku. Zkuste si polechtat nervy na www.whichface­isreal.com , a nebudete mít moc šancí zjistit, který obličej je pravý, a který vyrobila AI. A to je teprve začátek!!! Asi jako v letectví hlučný dvouplošník na nebi.
Čeká nás chaos a destrukce.
Pro více informací je tu i web callingbulshit.org , kde autoři Carl Bergstrom a Jevin West představují svou knihu, jak si umět zachovat skepsi v digitálním světě.

paul1

Pokud bude um. inteligence používaná dobrým způsobem, tak může být pro lidi prospěšná.
Jak ale zabránit tomu, aby nebyla zneužívaná k dezinformacím, nebo upravováním videí k manipulaci s lidmi atd., to netuším. Ale věřím, že cesta se najde.

Pepa25

Diskuse kolem AI je stejná jako kolem covidu, nedostatku léků, důvodu zadluženosti a dalších současných témat, kterou témeř vždy složitější než je možné vysvělení na pád odstavců (a řešení není jednoznačné, každá varianta má pro a proti). Takže to vede k tomu, že se k nim vyjadřuje kdekdo, nejvíce ti, co jim vůbec nerozumí …

Ametyst

Od té doby, co se lidem nic neřekne a nevysvětlí, si lidé musí poradit sami, a vysvětlit si po svém. Je to jedině logické. Naši ministři včetně nejvyššího také ničemu nerozumí, a jak vysoko to dotáhli! 🙂