Kepler

Kdo si hraje, nezlobí?

S bráškou jsme byli oba velice hudebně zadaní a když jsme byli sami doma, chtěli jsme si pustit něco na gramofonu. Nějak nám to nešlo a tak jsem došel k názoru, že je špatná přenoska a použil hřebík. Furt nic a brácha usoudil že jsou na nic ty desky. Tak jsme je házeli ze 4. patra dolů a strašně se nám líbilo jak krásně plachtí. Frisbee tenkrát ještě nebylo. Jaké máte veselé příběhy z rodičovství na toto téma?

Nejlepší odpověď
annas

Kdo si hraje, nezlobí, slova, která platí dlouho a jsou prověřena časem. Platí především u dětí. Sice někdy děti u her provádějí alotria, ale zpravidla to souvisí s tím, že děti strádají, rodiče na ně nemají čas.

Proto je dobré, aby našly zálibu a ta se stala jejich hrou. Třeba sport, četba, časové omezené hry na PC, vycházky atd.

Spíš ze svého dětství. Jezdila jsem na hodně na kole, s kamarádkou jsme se couraly lesem. Chodily jsem na brigádu sbírat námel, za to jsme dostaly nějaký ten peníz. Nejvíc mně štvalo, když jsem musela pást husy. Sice jsem si četla, ale někdy jsem nevnímla okolí a husy zmizely v obilí.

Když jsme měly málo času, zmizely jsme na chvíli na konci obce v údolí, na jehož stráních rostlo akátí,, Prima skrýš – v níž jsme si vytvořily „pokojíčky“, s krámy, které jsme našly na smetišti. Jenže kluci vše objevili a zničili Oni nám, my jim. Hašteření, ale nebylo to na ostří nože.

V zimě sáňkování, lyžování, bruslení atd. Na výtržnosti si nevzpomínám.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Já to říkám manželce, když bastluju, něco opravuju, nebo čučím do počítače a surfuju na netu. Ale ona to jaksi stále nemůže pochopit.:-(

luckykubrt

Záleží na tom, jak si hraje. Na internetu je jistě plno her, které zahání nudu a jsou v pořádku. Ale např. ta modrá velryba už je ZLÁ hra, kde jde o život. Ten, kdo ji vymyslel by zasloužil provaz. A je s podivem, že ji děti hrají. V rodině nejspíš chybí výchova o úctě k životu. ☹