zjentek

kdo přesně je homosexualista?

Nejlepší odpověď
annas

Jak je to v češtině. Homosexualista = přívrženec homosexualismu.

http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Klaus-se-mozna-zapise-do-slovniku-S-homosexualismem-205025

Autorem tohoto výrazu je Václav Klaus, jak je možné si přečíst v článku

„Klaus se možná zapíše do slovníku. S homosexualismem“ Je to tzv. „klausismus“.

„Pokládám to za dobrý pokus o významové odstínění homosexuality jako vlastnosti a homosexualismu jako myšlenkového směru,“ řekla pro iDNES.cz jazykovědkyně Olga Martinová, která je i vedoucí slovníku neologismů Nová slova v češtině.

Použitím slova homosexualismus dostal prezident Václav Klaus do podvědomí svých občanů novotvar, který se může začít běžně používat. Podobně jako příponou -ismus se dá vytvářet zcela nová slova pomocí předpony ne-, například nevíra, jak vysvětluje bohemistka. I taková tvorba nových slov není prezidentovi cizí.

Slovo homosexualismus Klaus poprvé ve spojení s festivalem Prague Pride, když se zastával svého vicekancléře Petra Hájka. „Respektujme homosexualitu, nikoli homosexualismus“.

--
"Stoupenec homosexualismu (= ideologie) nemusí být sám homosexuál. Jedním ze znaků tohoto hnutí je nenávist, zastrašování a netolerance vůči těm, kdo mu odporují, Agresivní, úmyslně provokativní a šokující styl veřejné prezentace, výrazné projevy nesnášenlivosti vůči jinak smýšlejícím občanům a civilizačním hodnotám a vědomé zjednodušování a zkreslování reality“

http://freeglo­be.parlamentni­listy.cz/Arti­cles/1699-homosexualni-ideologie-homosexualismus-je-horsi-nez-komunismus-nebo-nacismus.aspx

Další odpovědi
gecco

Ani jsem netušil, že to slovo existuje…
😉
Cituji: „Výraz „homosexualista“ s sebou podle D. V. Voroncova nese negativní konotaci, představu člověka, který projevuje zlou vůli narušovat normativy sexuálních vztahů.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­mosexualismus

zzzlatokopka

Zjentku kde ty na tu slovní zásobu chodíš? :-ooo

zjentek

nedělej si ze mě „srandu“

Pepa25

Annas to perfektně popsala z jazykového hlediska. Věcně je to samozřejmě kravina, např. si nedokážu představit, že by někdo splňovat definici v posledním odstavci.

zjentek

aha .. a já myslel, že homosexualista je proti tý homozvrhlosti, ale teď je mi jasný, že homosexualista je vlastně sexista- taky má negativní postoj k „opačnýmu pohlaví“ ;))
díky za upřesnění a částečně vysvětleno je to ještě i zde:
http://eportal­.parlamentnilis­ty.cz/Articles/5935-takovy-normalni-homosexualni-styk-rovnou-do-rite-.aspx

Pepa25

eportál je xenofobní zdroj, ten ti to dá jen z jejich pohledu. I když i ten vlastní nesmyslný výraz je jejich …