dudu

Kdo opravdu ohrožuje naši demokracii a rozvrací její základy?

Drahé „demokratické strany“
Nechte v kauze Čapí hnízdo konat policii a soudy. Nepřísluší vám právě na tom stavět svou politiku. Protože pokud by se vám podařilo vyvolat nedůvěru vládě, a možnosti tu jsou, závisí to totiž na vypočítavé a zrádné ČSSD, lidé vámi budou pohrdat o to víc. Neukazujete totiž politiku v demokracii, ale duševní mrzáctví provinčních buranů, kteří prostě neumí to, k čemu byli zvolení. Chováte se jako burani. Bohdá by mě nenapadlo, že budu někdy hájit Babiše, ale chování „demokratického bloku“ a jim názorově poslušných novinářů je ve výsledku horší, než Babišovo zavádění oligarchie. Obojí je úděsné, ale „demokratický blok“ se dopracoval k mnohem vyššímu levelu ubohosti. Pánové a dámy, tohle není politika, to, co předvádíte, to je ukázková Ukrajina. Vždycky jsem pyskoval, když někdo tvrdil, že jsme mladá demokracie, že se musíme ještě učit. Teď už pyskovat nebudu. Teď už budu jen souhlasně přikyvovat a říkat – ba ba, je to tak. A ano, přikyvovat jsem začal už při nástupu Babiše do vlády. Ovšem chování "demokratického bloku“ mě nutí, abych to začal i sám říkat.

Zdroj:https://www.kraj­skelisty.cz/pra­ha/20873-hyeny-se-slezaji-nad-mrsinou-svatku-svobody-a-demokracie-aneb-kdo-prvni-odstreli-babise-komentar-stepana-chaba.htm?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Nejlepší odpověď
Anikitos

Nelze rozvracet, co neexistuje.

Nefandím nikomu ve vládě, ale nemyslím, že Babiš zavádí oligarchii (ta už dávno víceméně je a ne jeho vinou). Já osobně si myslím, že většina ”kauz,” které se kolem Babiše točí jsou vinou medializace a jeho protivníci (Kalousek a spol.) toho hned využívají.

Např. Můj pohled na jeho aktuální kauzu: Nevím jestli jste viděli rozhovor s Andrejem Babišem ml., ale nepřipadal mi zcela zdravý, pak jeho fotky z Krymu (na všech se usmívá a nepřipadá mi jako oběť únosce). Můj strýc trpěl schizofrenií a to bylo vážně něco – měl jakoby několik osobnostní v jedné, halucinace, zvláštní chování, vymýšlení si různých událostí, které se vůbec nestaly, a nedalo se s ním vůbec domluvit (no někdy měl sve lepší jindy slabší chvilky… něco takového pochopí snad jen někdo, jdo to zažije). Proto si nemyslím, že by Babiš lhal o tom, že je syn nemocný, a že má schizofrenii – ono je to docela snadno prokazatelné (jako nemusí být, ale pod posudkem lékařů to vyjde hned najevo).

A neříkám to kvůli nějaké své oddanosti Babišovi, kvůli které ho bych ho při každé příležitosti obhajoval, to fakt. Tak jako v opačném případě, kdy lidé vždy využívají příležitosti uškodit osobě, která je jim nesympatická.
Takhle se mi to alespoň zdá; ale myslím že obyčejní lidé (neseznameni se všemi fakty) by neměli mít právo dělat závěry. A do toho se počítám i já.

Další odpovědi
aliendrone

A co na tom je špatně? Proti svinským a podrazáckým metodám jít jako rytíř bez bázě a hany s poctivostí a morálními zásadami a doufat (přiblble), že se takto dá vyhrát? LOL!

Nevím zda-li je autor (halasně se prezentující coby „Babišův odpůrce“) jeho mediální nádeníček, popřípadě je opravdu tak HLOUPÝ, že věří tomu, co napsal. Bojovat proti sviním jinak než svinským způsobem (třeba rozumem a logikou) je předem předurčeno k porážce – proto se to také tak usilovně prezentuje a doporučuje/vnucuje! :D :D :D

Jisté je to, že obě strany proti sobě používají všechny možné svinské způsoby, takže z ničeho nic volání po „etických hodnotách“ mi přijde doslova prapodivné! (a pravděpodobně to o MNOHÉM vypovídá) ;) :D

I když mně je to fuk, pro mne tam jsou všichni pouhými kandidáty na sonderbehandlung, popřípadě na NPT! ;) :D :D

led

Na každom politikovi sa jeho oponenti, rivali snažia nájsť, niečo, čím ho odstavia
na druhú koľaj, mimo politiky. Kto chce, zámienku si nájde, alebo vymyslí, prípadne podstrčí.

Boj o moc je často vedený nekalými spôsobmi. To nie práca pre „čisté ruky a biele rukavičky“

Edison

Bureš pochopitelně oligarchii zavádí. Dosud politici chtěli jen hrabat. To Bureš nepotřebuje a chce už jen MOC. Tak daleko se žádný jiný politik nedohrabal. A vzpomeňte si, co Bureš dělal se svou první vládou… Čistky kam se kouknul. Máte pocit, že to není honba za mocí a snaha zlikvidovat jakýkoli systém, který by ho mohl ohrozit? Co jeho výroky o nepotřebnosti senátu? Jeho snaha o změnu poměrného systému na většinový? Snížení počtu posranců k tomu… To všechno by znamenalo jediné: Měl by absolutní MOC!

Další věcí je, že beztrestnost a důvěra jsou přeci dvě docela rozdílné věci… na sobě zcela nezávislé… A volbama se neříká, že dotčený vlastně nic nespáchal. Ani se to nedává najevo vyslovšním důvěry vládě… A u mě člověk, kterej lže způsobem, který tu ještě žádný jiný politik nezkusil důvěru mít nemůže tuplovaně, když ji ti před ním ztratili v okamžiku náznaku laní. A podotýkám, že mluvím o důvěře, což neznamená vinu v právním slova smyslu. Důvěra je přeci o morálce, nikoli o právu.

Hlada

Demokracii ani politiku bych do toho netahal. Když těžce onemocní dítě, je to pro každého rodiče velká tragedie a bezesporu chce pro něj udělat to nejlepší. Když na našem špičkovém pravovišti renomovaný lékař doporučí léčbu v zahraničí, určitě na tom něco bude.
Z NUDZ v Klecanech by se měla udělat cestovní kancelář. Holky mohou být místní.