pizlicka

kdo obdrzi v pripade pojistne udalosti pojistku?

jsem vedena na pojistne smlouve na dum,jako majitel nemovitosti,pritel jako pojistnik,ktery pojistku plati.v pripade pojistne udalosti,komu bude vyplacena pojistka?
Doplňuji:
ja si byla jista,ze tomu,kdo pojistku plati a je veden jako pojistnik.ja jsem vedena jako majitel.jsi si jisty,drape???jinak moc dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
Drap

Majiteli, kterému škoda vznikla.

Další odpovědi
MK44

Jen názor – obecně: právo na pojistné plnění má pojištěnec (popř. obmyšlený). Rozhodující je, kdo je uveden jako pojištěnec v pojistné smlouvě! Pojištěncem může být i pojistník. Vlastnictví nemusí být rozhodující.