Lenule15

Kdo může dostat ubytovací stipendium?

Od září nastupuji na vysokou školu. Škola není v mém okrese, ale o koleji neuvažuji. Mohu dostat ubytovací stipendium přesto, že budu klasicky dojíždět?

Odpovědi
annas

"Podmínky pro získání ubytovacího stipendia – zřejmě záleží na škole

"Studentské bydlení není rozhodně levná záležitost. Právě proto řada státních a soukromých škol poskytuje i ubytovací stipendia. Podmínky nároku na ubytovací stipendium jsou pak stejně jako u sociálního dána zákonem.

Musíte být studentem v prezenční formě studia (bakalářský, magisterský nebo doktorský program).
Musíte studovat v časově prvním studijním nebo navazujícím programu, popř. se může jednat o přestup.
Nesmíte překročit standardní dobu studia daného oboru.
Nesmíte mít trvalé bydliště v okrese, kde se nachází vaše VŠ.
Nesmíte studovat v rámci zahraniční rozvojové pomoci.

O ubytovací stipendium bude taktéž nutné zažádat elektronicky v interním systému do termínu, který stanoví škola. Na rozdíl od sociálního stipendia jej nelze proplatit zpětně.

Výše měsíční částky je závislá na počtu žadatelů. "

https://www.fi­nance.cz/513921-socialni-ubytovaci-stipendium/

„Ubytovací stipendium jako příspěvek na ubytování ať již na kolejích, v soukromí nebo při dojíždění (600 Kč/měsíčně)“ – uvádí Fakulta zdravotnických studií Univerzita Pardubice

https://fzs.up­ce.cz/fzs/sti­pendia-poplatky

Ale uvědomte si, že při denním dojíždění asi využijete studentskou slevu, případně in kartu atd.

Frontinus

Informace najdeš na webových stránkách univerzity. Například to, abys bydlel v jiném okrese, než v jakém sídlí fakulta/probíhá výuka, je obvykle nutnou, i když nikoliv postačující, podmínkou pro to, abys dostával ubytovací stipendium. Viz např. pravidla UK…

Zdroj: https://cuni.cz/uk-4315.html

Fyzik

V Brně na VUT to je pro všechny mimo Brno-město a Brno-venkov, což jsou okresy. Způsob bydlení nehraje roli.