Kelt

Kdo má pravdu? Kdo uvádí přesná čísla ohledně Koronaviru?

Sleduji dění kolem Koronaviru a počet nakažených v nejbližším okolí. Na mapě republiky máme pořád číslo 4, ale včera Krajská hygienická stanice ve Zlíně napsala číslo 7, a dneska jsou ta čísla stejná, ale prý to bylo přes zákaz vlády. Kdyby tam na té mapě dneska byla 7, tak je to v pořádku. Je rozdíl zvládnout 7 panáků a 4 panáky, že. Komu mám věřit a proč jsou tam ty rozdíly? Děkuji
TAk citace https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/zlin­sti-hygienici-i-pres-odpor-vlady-zverejnili-pocty-nakazenych-v-jednotlivych-obcich-40317529

Nejlepší odpověď
aliendrone

K pravdivým údajům se asi nedostaneš jen tak. Jestli jsi natolik zpozdilý, že věříš vládě a tomu co pindá, napadá mě jediná pomoc – konzultace s odborníky v Bohnicích. Sakra – po TOLIKA systémovývch blamážích se divím, že ještě někdo může byť jen UVAŽOVAT o tom, že by vládě věřil. ;) :)

Musíš pochopit, že vláda má JINÉ cíle a priority, než občané či jejich prospěch. A NAPROSTO URČITĚ NENÍ v jejím zájmu, aby občané znali skutečný stav. Ať již z dobrých důvodů (zamezení paniky a masové hysterie, kdybys nevěděl), tak i z těch POCHYBNÝCH. :)

Další odpovědi
Edison

Byly by zdroje? Já sleduju MZCR. Už jsem se tu ptal na něco podobného: Kam novináři choděj na čísla? Vždy měli čísla vyšší, než na MZ. Dokonce i na jiných světových serverech se objevovala čísla vyšší. Kde oni berou podklady? Já měl za to, že jediný relevantní zdroj je právě MZ. Jenže MZ ta čísla aktualizuje jen dvakrát denně. Znamená to, že někdo sbírá jiné, neoficiální zdroje?

Dyk odpovědi máš přímo v tom bulvárnim plátku…

Ametyst

Přesná čísla neexistují, nepotrebuje je ani ministerstvo. Jde o to, ze vždycky tu budou lidé, co raději nechtějí nic vědět a nenechají se testovat. V tomto případě je dobré, ze se nehrnou k doktorovi, nikdy to nedělali, a sedí doma.

orwell

  1. Skutečný stav nikdo nezná a ani znát nemůže.
  2. Všechny vlády, které zde během uplynulých třiceti let úřadovaly nás v řadě věcí více či méně mystifikovaly, což zákonitě vede k tomu, že už jim dneska těžko někdo něco uvěří, ať už jde o cokoliv.
  3. V případě velmi nepříznivého stavu není moudré ho zveřejňovat. Vedlo by to pouze ke skepsi a panice ve společnosti, což by ničemu a nikomu neprospělo.
  4. Každému je jasné, že uveřejněná čísla se týkají pouze testovaných obyvatel, tedy malého vzorečku. Vztaženo na celkový počet obyvatel ČR bude počet nakažených podstatně větší.
  5. Orientační výpočet: podržme se přibližných údajů v současnosti, tj. asi 1000 nakažených z cca 14 000 testovaných. To činí po zaokrouhlení zhruba 7%. Vztáhneme-li tato procenta na celou populaci ČR, tj asi 10 500 000 oby­vatel, vychází 735 000 nakažených. Je jasné, že nebyl dodržen princip náhodnosti při výběru vzorku obyvatel pro testování a proto (a i z jiných důvodů) je tento výpočet lehce napadnutelný.Takže zohledněme tyto vlivy tak, že vezmeme odhadem (střelba od boku) tak jednu desetinu z vypočteného čísla. Z toho plyne, že pozitivních by bylo cca 73 500. Dejme tomu, že jich je ještě o něco méně, ale podle mého názoru je nakažených v tuto chvíli min. několik desítek tisíc.

A teď mně řekni. Řekl bys, jako premiér či ministr zdravotnictví, národu tohle číslo v TV? A to to teprve teď začalo nabírat na obrátkách.
Je to tedy jenom můj osobní názor.

Pepa25

Moc nechápu to všeobecnou posedlost tím, kde a kolik je POTVRZENÝCH případů. K čemu přesně je informace, že ve Vidči je 1 případ a se Stříteži žádný? Když zítra může být i ve Stříteži 5 případů?

Rokio

https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/koronavirus-cesko-aktualne-v-cr-novinky-v-cesku_200322091­4_ako
zdroj: irozhlas.cz

poznámka: Upozorňuji, že i když je článek aktuální, tak údaje nejsou samozřejmě stoprocentně přesné.

Edison

Rokio, díky, ale co jsi vlastně chtěl říct? Normální člověk sleduje zdroje přímo (MZ), když exitují.

Edison

Pepo, ty informace jsou zajímavé s ohledem na sledování vývoje. Proto očekávám, že 24 hodin zpět by se ta čísla už měnit neměla. Ke sledování trendů jsou potřeba minimálně tři, lépe pět, ideálně tak deset čísel zpět.