dust8

Kdo konkrétně vymyslel pořekadlo: „Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum“?

Prvně se sní jako kostka cukru, pak se vypije káva, limonáda, čaj, rum a to „bum“ znamená jako, že to pak člověk vyhodí ven? Kdo s tímhle vlastně přišel a proč je to říkat u dětí tak populární?

Odpovědi
anonym

Kdo ví, snad nějaký prodavač občerstvení ve vlakových soupravách, to by vysvětlovalo snahu rozhlásit po vagóně aktuální nabídku zakončenou pádem na držku …