Kdo jsou to „zlí jazykové“?

Nejlepší odpověď
annas

Zlí jazykové jsou špatní, nepřejícní lidé, kteří pomlouvají, lžou, vytrhnou informace z kontextu.

Nedodržují Sokratova pravidla o pravdě. Platilo by pro ně – mlčeti zlato …

Špatné je i to, že někteří posluchači těmto pomluvám věří, i když neznají pravou příčinu.

Je to marné, je to marné, je to marné dokládat důkazy…

Jednoduše řečeno, expresívně = pomlouvači.

„Bránu města zavřeš, ale hubu pomlouvačů nikoliv“

Kdysi jsem si uschovala slova od jednoho anonyma. Určitě jsou pravdivá:

„Dřív,než mě budeš pomlouvat a soudit můj život: obuj si moje boty a projdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest,projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš.“

Edison

Jen doplním, že jazyk jako orgán, je mj. symbolem řeči. Ne nadarmo bývá mrtvému vytržen jazyk, jako symbol toho, že mluvil, prozradil a dále aby tak činit nemohl. „Zlý jazyk“ je tedy ten, kdo mluvou poškozuje ostatní.