Rokio

Kdo je to podvraťák?

Je to kříženec, zlý pes, či něco jiného?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

kříženec

Obvykle menší kříženec, který dokáže podlézt pod vraty, pouliční směs, já tomu říkám strasseteriér. Často hryznou bez varování, odtud možná i přenesený význam slova – hajzlík, záludný člověk.

Další odpovědi
Lamalam

jiná odpověď

a. Malý pes, který snadno proleze pod vraty – http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=5595
b. Zákeřný (podlý) člověk

luckykubrt

jiná odpověď

Už podle názvu se musí jednat o psa, který dokáže podlézt POD VRATY. Tedy si nemyslím, že musí být nutně kříženec, ale jedná se o malého psa. Zajímavé je, že se to třeba neříká o kočkách. .-)

cechacek

jiná odpověď

Může to být také politický přeběhlík, který včas zahodil rudou knížku a přeběhl k některé z jiných stran a začal budovat kapitalismus v české dolině

Dochy

jiná odpověď

Pes který podleze pod vraty. Musí k tomu mít postavu a povahu. Zákeřný ani zlý být nemusí, rasa taky nerozhoduje (i když typicky to nic čistokrevného nebude) jen se rád podívá k sousedům…

yuko

kříženec

CR chess2017

kříženec

který dokáže podlést pod vraty