Bronzový

Kdo je to "duševní mrzák"?

Otázka tu padla před pár lety, ale zůstala nezodpovězena.

https://www.odpovedi.cz/…

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jedinec se zdeformovaným myšlením a úsudkem.

Další odpovědi:

Zlatý

Odpovím citáty

„Kdo lže, je duševní mrzák.“ — Daniela Fischerová

„Zdravého od duševně nemocného odlišuje přece právě to, že zdravý má všechny duševní nemoci a duševně chorý jenom jednu!“ - Robert Musil

Zdroj: https://citaty.net/…

---

Mrzák je hanlivý výraz - nadávka pro lumpa, darebáka.

Duševní - projevuje se špatnými názory, lží, tedy zveřejňuje to špatné, co se mu promítá v hlavě, v jeho myšlení.

Z toho vyplývá i jeho chování, nemá před ničím či nikým respekt, je zpravidla sebevědomý, Může jít i o narcistický přístup atd.

Jindy ničí památky, pomínky na hřbitovech, nemá úctu zemřelým, k hodnotám, často se z nich stávají "udavači" atd. ,

--

V odkazu najde slova písně a význam slov Duševní mrzák.

https://bandzone.cz/…

Stříbrný

Já rozhodně ne. Jsem sice autista a jsem labilní, ale jsem schopen podnikání a dosáhl jsem kvalitního vzdělání. Rovněž dosahují vyššího příjmů než lidé pobírající minimální mzdu.

Za duševního mrzáka považuji člověka s těžkou duševní poruchou, který se není schopen o sebe postarat a je závislý na péči jiných.

Zlatý

Duševný mrzák s plnou nádržou vody nechá smädného v púšti za sebou bez pomoci.
Duševný mrzák, aby našiel kráľa nechá zabiť tisíce jeho vrstovníkov. (napríklad: Herodes a vraždenie neviniatok)
Čím sa líši duševný mrzák od "normálneho" človeka?
Duševného mrzáka dokáže stvoriť a aj vytvára samotná spoločnosť svojim antispoločenským konaním, pokiaľ úroveň jeho chorej mysle nie je v súvislosti s jeho zdravotným stavom.

Drap píše: "Jedinec se zdeformovaným myšlením a úsudkem.", ale predsa Quasimodo, zvonár od Matky Božej v Paríži, dokázal, že aj telesne pokrivený mrzák, s duševne so zdeformovaným myslením vplyvom náuky, nemusí byť vždy mrzák, ak sa v správny okamih "duchom zobudí" a vykoná čin hodný hrdinu.

Rokio, ak pozrieme na činy rôznych ľudí napríklad pedofilov a vrahov, mnohí z nich sú navonok nerozoznateľní od bežných duševne zdravých ľudí, ale ich činy sú konaním duševných mrzákov.

Daniela Fischerová tvrdí (v odpovedi annas): „Kdo lže, je duševní mrzák.“ budem oponovať: to nemusí byť vždy pravda: Je lekár, kňaz duševný mrzák ak umierajúcemu klame v záujme pokojnej smrti? Treba vždy rozlíšiť k čomu je klamstvo použité. Vy ste (všeobecne vy ľudia) Neklamali ste nikdy? ani len takýto mikroklam " ´Bolí ťa to, nie nebolí...´ a tvár sa skrúca bolesťou, z očí tečú slzy"

V druhej časti odpovede annas možno nájsť niekoľko označení duševného mrzáka

PS.
...než začnete hodnotiť najprv premýšľajte, až potom reagujte.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4194
Zlatý Kepler 1917
Zlatý Drap 1703
Zlatý quentos 1574
Zlatý mosoj 1518
Zlatý led 931
Zlatý marci1 926
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý ivzez 660

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.