Avatar uživatele
Bronzový

Kdo je to breatharián ?

Doplňuji:


Děkuji za zajímavé a poučné odpovědi.
Ovšem existuje opravdu důkaz, že je to reálné ?
_

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Kdo je breatharián?
"Člověk, který k životu nepotřebuje fyzickou potravu, ale čerpá energii (včetně všech minerálů, vitaminů a pod.) z prány. Breathariánem se může stát každý, většinou je přibližně dvouletá příprava a celý přechod zakončí cyklus 21 dnů, kdy se člověk vzdá fyzického jídla a přesvědčí své buňky o tom, že jídlo nepotřebuje, začne žít z prány. Přejít k životu z prány je možné jak na kurzech, tak i samostatně."

http://www.vitalia.cz/…

Ještě vysvětlení "Co je to prána?"
" Prána je univerzální podstatou veškeré energie. Je to životní síla, která proniká vším. Může být statická i dynamická. Je ve všem. V člověku jako v mravenci, v rostlině jako v kameni. Je ve světle, v elektřině, v magnetismu, v pohybu elektronů - jako je melodií v hudbě nebo září v lidských očích.
Člověk ji dostává dechem, potravou, vzduchem, vodou, sluncem, nejrůznějšími způsoby. Hlavně však ji přijímá svým nervovým systémem a absorbuje ji dýcháním. Přebytek prány se ukládá v mozku a v nervových centrech. A můžeme si při této příležitosti hned říci, že největší množství prány se vytváří sublimací nebo transformací plodivé síly. Jogín ji shromažďuje právě v mozku. Té se pak v sanskrtu říká ódžas."


http://zacni-zit.oznamuje.cz/…

Přiznávám, že jsem se o tutu stravu nějak nezajímala. Díky za otázky. Dověděla jsem se něco víc. Ale jede to mimo mě.


Doplňuji:
Vložila jsem definici 2x, měl to být odkaz. Neukázalo se mně., když jsem projížděla odpověď.

Více diskuse.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Breatharianismus nebo také inedia (anglicky breathe = dýchati, latinsky inedia = půst, hladovění) je životní způsob, podle kterého není nutné jíst, pít ani spát, protože lze žít jen ze vzduchu. První známou takovou osobou byla Terezie Neumannová (1898–1962) německého Konnersreuthu, která se údajně po dobu 36 let živila pouze hostiemi ze svatého přijímání. Cílem je povznést se a stát se spirituální bytostí. Tato představa zřejmě vyšla z postění, které je součástí některých náboženství. Půst má být blahodárný, protože očisťuje tělo i mysl člověka. Přiblíží ho také chudým, hladovějícím a tím se člověk i duchovně povznáší. Logicky z toho podle breathariánů plyne: jestliže je částečný půst prospěšný, pak úplné odmítnutí jídla, pití a spánku musí být ještě daleko lepší. Člověk se může stát spirituální bytostí. Tyto myšlenky propagují i dnes někteří breathariáni v Austrálii i v USA.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/B reatharianismus


Avatar uživatele

Jen drobně poupravím, co píše Nazdar Bazar - dotyční čerpají namísto jídla pránu, životní energii.
;-)
Doplňuji:
Ad Doplnění - Žádný relevantní důkaz jsem neviděl a nevěřím, že takoví lidé opravdu žijí - což neznamená, že mám pravdu...
Jde o můj názor.
;-)


Avatar uživatele
Bronzový

Ano, akorát pak žiješ njen necelý měsíc.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

k odpovědi od >>> annas >>> : z indického slova "prána" pochází naše (nebo slovanské obecně) slovo "brána"(...do nebe, -tenkrát esotericky, atd.)

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

k odpovědi od >>> annas >>> : z indického slova "prána" pochází naše (nebo slovanské obecně) slovo "brána"(...do nebe, -tenkrát esotericky, atd.)

 

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý Drap 1008
Zlatý hanulka11 986
Zlatý annas 881
Zlatý marci1 565
Zlatý iceT 521
Zlatý gecco 490
Zlatý briketka10 469
Zlatý quentos 435
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý Kepler 379

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.