Avatar uživatele
Mirdas

Kdo je to breatharián ?

Doplňuji:

Děkuji za zajímavé a poučné odpovědi.
Ovšem existuje opravdu důkaz, že je to reálné ?
_

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym, gagaga, Nevíteto?, Nazdar Bazar, aneeeeeett před 3458 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Kdo je breatharián?
„Člověk, který k životu nepotřebuje fyzickou potravu, ale čerpá energii (včetně všech minerálů, vitaminů a pod.) z prány. Breathariánem se může stát každý, většinou je přibližně dvouletá příprava a celý přechod zakončí cyklus 21 dnů, kdy se člověk vzdá fyzického jídla a přesvědčí své buňky o tom, že jídlo nepotřebuje, začne žít z prány. Přejít k životu z prány je možné jak na kurzech, tak i samostatně.“

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/breatharia­ni-jidlo-nepotrebuji/

Ještě vysvětlení „Co je to prána?“
" Prána je univerzální podstatou veškeré energie. Je to životní síla, která proniká vším. Může být statická i dynamická. Je ve všem. V člověku jako v mravenci, v rostlině jako v kameni. Je ve světle, v elektřině, v magnetismu, v pohybu elektronů – jako je melodií v hudbě nebo září v lidských očích.
Člověk ji dostává dechem, potravou, vzduchem, vodou, sluncem, nejrůznějšími způsoby. Hlavně však ji přijímá svým nervovým systémem a absorbuje ji dýcháním. Přebytek prány se ukládá v mozku a v nervových centrech. A můžeme si při této příležitosti hned říci, že největší množství prány se vytváří sublimací nebo transformací plodivé síly. Jogín ji shromažďuje právě v mozku. Té se pak v sanskrtu říká ódžas."

http://zacni-zit.oznamuje.cz/cla­nek/prana-aneb-jak-zit-a-nejist-6613/

Přiznávám, že jsem se o tutu stravu nějak nezajímala. Díky za otázky. Dověděla jsem se něco víc. Ale jede to mimo mě.

Doplňuji:
Vložila jsem definici 2×, měl to být odkaz. Neukázalo se mně., když jsem projížděla odpověď.

Více diskuse.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Breatharianismus nebo také inedia (anglicky breathe = dýchati, latinsky inedia = půst, hladovění) je životní způsob, podle kterého není nutné jíst, pít ani spát, protože lze žít jen ze vzduchu. První známou takovou osobou byla Terezie Neumannová (1898–1962) německého Konnersreuthu, která se údajně po dobu 36 let živila pouze hostiemi ze svatého přijímání. Cílem je povznést se a stát se spirituální bytostí. Tato představa zřejmě vyšla z postění, které je součástí některých náboženství. Půst má být blahodárný, protože očisťuje tělo i mysl člověka. Přiblíží ho také chudým, hladovějícím a tím se člověk i duchovně povznáší. Logicky z toho podle breathariánů plyne: jestliže je částečný půst prospěšný, pak úplné odmítnutí jídla, pití a spánku musí být ještě daleko lepší. Člověk se může stát spirituální bytostí. Tyto myšlenky propagují i dnes někteří breathariáni v Austrálii i v USA.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bre­atharianismus

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jen drobně poupravím, co píše Nazdar Bazar – dotyční čerpají namísto jídla pránu, životní energii.
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění – Žádný relevantní důkaz jsem neviděl a nevěřím, že takoví lidé opravdu žijí – což neznamená, že mám pravdu…
Jde o můj názor.
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jjj123456789

Ano, akorát pak žiješ njen necelý měsíc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

k odpovědi od >>> annas >>> : z indického slova „prána“ pochází naše (nebo slovanské obecně) slovo „brána“(…do nebe, -tenkrát esotericky, atd.)

před 3458 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

k odpovědi od >>> annas >>> : z indického slova „prána“ pochází naše (nebo slovanské obecně) slovo „brána“(…do nebe, -tenkrát esotericky, atd.)

před 3458 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek