seraphico

Kdo je ta druhá osoba u střílečky z pohledu třetí osoby?

U FPS je jasné, že se jedná o pohled z první osoby, protože se díváme očima našeho hrdiny. Když ale hrajeme TPS a vidíme tedy celou naši postavu, proč to tedy není střílečka z pohledu druhé osoby, ale až z třetí? Kdo je tedy ta druhá postava?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Eh, špatně to chápaš – u first person shooteru se díváš pohledem postavy, jako byste byli JEDNA osobavna DRUHOU postavu (obvykle enemy). U thrid person shooterů se díváš na postavu kterou řídíš (sleduješ jak Laře Croft [1. osoba] zdařile poskakují méé méé) a přitom střílí na enemy ([2. osoba]. Ty to celé (Laru i enemy) sleduješ z pohledu TŘETÍ osoby. :)

Další odpovědi
Dochy

Vychází to z běžné logiky češtiny… (i jiných jazyků)
1, osoba – já
2. osoba – ty (druhá osoba zúčastněná v jednání, ve hře protivník)
3. osoba – on (nezúčastněná o­soba)

Sledovat a řídit hru z pohledu protivníka – to by mohlo být opravdu zajímavé, takové… psychedelické 😉
Pokud někdo o takové hře víte, dejte prosím vědět – chci vidět jak se někdo takového úkolu dokázal zhostit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.