zjentek

Kdo je chytrý (smart), odjede žít do Indie?

Ano je zde špína ovšem za duševní klid to jistě stojí takový duševní klid snadno vyváží a neutralizuje všechny neduhy života včetně znečištění zápachu ostatních civilizačních nemocí s hlavou…

Nejlepší odpověď
Disraeli

Spíš trouba. ;) Už by ses tam konečně měl zajet podívat, když ji tolik adoruješ. Je tam toho mnohem víc, než špína. To se neboj. A o duševním klidu bych nějak nemluvil.

Vysoká kriminalita (když opomineme zločiny jako zneužívání, vraždy, apod. kterých je taky velmi mnoho, tak hlavně zloději na každém rohu), gangy mladistvých, násilí (nejen domácí) vůči ženám – v tom Indie opravdu vyniká, zneužívání dětí, dětská práce, špatná morálka, nevzdělanost, špatný vzdělávací systém (krom jiných), organizovaný zločin, korupce (dotýká se i drobných úřadů, policistů – a podobných složek), špatná zdravotní péče, ta tvoje špína se týká mnohého – jako i třeba pitné vody, problémů se zdravím; nezaměstnanost, chudoba, podvýživa (regionálně), žebráctví (nene, tohle nebudou ti tvojí ctnostní a dobrovolní asketové), často i nepřátelské sousedství (Indové zase nejsou tak přívětiví, mírumilovní a bezkonfliktní, jak se OBČAS říká, spíš naopak), separatistické vzpoury a ozborjené konflikty (opět regionálně), policejní brutalita,… a můžeme vyjmenovat hromadu dalších, dost závažných problémů, které trápí Indii nebo přesněji hlavně její bežné obyvatele. Schválně jsem nejmenoval nějaké vyloženě politické a ekonomické problémy (kterých má Indie požehnaně), ale zaměřoval jsem se čistě na kvalitu života, poměry lidí v Indii (přestože politika a ekonomika na to mají základní vliv, ale to jak víme, ty moc nebereš v potaz). Takže abych to shrnul, tak se tam nebudeš cítit nějak moc bezpečně a poměry jsou tam děsné. Ty duševní klide. ;) Násilnosti a všelijaké konflikty na denním pořádku (po celé Indii). A „špína“ je hodně zjednodušující – to je fatální problém pro Indii a celé prostředí a přírodu, která se neustále zhoršuje (takový nadšenec do přírody a do stromů by to asi moc neocenil).
Pokud jde o státy, kde by se OPRAVDU dalo mluvit o duševním klidu – kde je bezpečno, mír, božský klid (víc než kdekoli jinde), skvělá pohostinnost, přátelství, tolerance, skvělá morálka a mravy, je tam krásně, čísto, netrápí je zločinost, špatné zdraví a X problémů jako v Indii, atd – tak Omán nebo Bhútán. Ale tam nejezdi ;) (Chudácí místní. Co by si se zjentekem počali, hned by ty mravy klesly). 🤣🤣

Jo, Indie má skvělou, ba velkolepou historii. Od prvních civilizací ve starověku přes různé říše až do novověku. Přinesli toho mnohé, skvělé vynálezy, myslitelé, osobnosti, literaturu, náboženské, duchovní aj. směry a plno dalších věcí. Když čteš Dušana Zbavitele, tak je to všechno skvělé, fascinující a jedinečné. Ale to je historická Indie. Dnenšní Indie je katastrofa (hlavně i k životu).
Ale pokud tam chceš jet, tak jen jdi. Tvoje věc. Ale moc happy tam nebudeš a uvidíme, jak moc „smart“ to rozhodnutí bylo. ;)

Další odpovědi
aliendrone

Spíše na Filipíny. Nebo do Thajska, Vietnam také dobrý, Čína už méně (musíš něco pořádně umět a fest makat), to není pro každého. Indie je jeden velkej bordel a to ve VŠECH smyslech slova. Jestli nadávám na naše úřady a hrozí mi prasknutí cévky, tak Indie = SMRT NA TUTY! 😉 😄

zjentek

Disraeli, díky za výživný příspěvek (opravdu se mně líbil a něco mně i dal).

Věc se má takto. Já když byl v Indii naposledy, tak bylo celkem hezky (lokalita od lokality se to různí, je to obrovská zem), ovšem párkrát mě píchla sršáň (takové červené jedovaté už od pohledu, TY NECHCEŠ), hryzla mě kobra (to mně pomohl teprve až šaman bez něj tady nejsem) a samo sebou jsem dostal taky malárii a na „třetí týdenní opakovačku“ (bo quinin bohužel nebyl v lokalitě k mání) jsem přežil 42,3 teploučka (bo nějaké podchlazení zjenteka přece jen tak nezabije, to víme), že jo a tak si po zbytek života ráno co ráno kapu do chřtánu Citrovital, bo jakmile dlouhodobě vynechám, tak se mně do krve už po pár měsících okamžitě zpátky rozlezou zase paraziti a to jako nechceš, takové „repete“, takže nevím kde se jako furt berou k namnožení, ale zdrojem bude nejspíše játro! Myslím, že já budu „happy“ už kdekoli, nejsou na světě horší místa k životu, než kde zjentek už pobýval (ZÁMĚRNĚ). Včetně Papui nové Guinei. Jo, možná někde v Africe, v zapadlým rohu, o kterým nikdy nikdo neslyšel, ale… Není zdravé, když si člověk myslí, že je nesmrtelný. 😉 Anyway, kdybych uměl psát, napsal bych o tom. A pokud by kdokoli chtěl mé postřehy sepsat tak, jak mnou skutečně prošly a jak se taky udály, zbohatl by (tohle by nebyla srágora jako od Pekárkové). Děkuju.