FlAsh_7

Kdo byli za komunistů videopiráti?

Odpovědi
hapiky

Ten, kdo si originální film, nebo něco jiného zkopíroval a potom je prodával dále.
Směšně se tomu říkalo neoprávněné obohacování. Dnes se tomu říká už jen porušování autorských práv a je to také trestné, obohacování už ne.

Mc Merkurion

… nepamatuju, že by za komunistů byli videopiráti … komunisti na nějaká práva kašlali, bylo to vidět na překladech cizích písní, vůbec se s tím nemazlili … a videa teda taky moc nebyli rozšířený, hlídaný byly i počty kopií na cyklostylu, ale je jasné, že nějací pohlaváři a uvědomělí soudruzi sek něčemu takovému dostali …

elkon

Žádný takový výraz z té doby neznám. Ale za to vím co byly bony a Tuzex.