michalds

Kde zjistit, kolik mám odpracovaných let do důchodu?

včetně studia, ÚP, … atd.

Jak zřídit datovou schránku a kolik to stojí?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Každý občan ČR má nárok jednou za rok si vyžádat výpis dob pojištění a to na České správě důchodového pojištění v Praze.
Může žádat prostřednictvím datové schránky nebo doporučeným dopisem, kde uvede jméno a příjmení a rodné číslo pojištěnce.

ČSSZ mu poté zašle doporučeně do vlastních rukou přehled pojištěných dob, popř. do datové schránky.

Je to zdarma a zřídí ji na pobočkách czechpointu-pošty, místní úřady.

Další odpovědi
Drap

Na Správě sociálního zabezpečení.

ivzez

Datovou schránku si můžete zřídit na Czech pointu
a pro nepodnikající fyzické osoby je to zdarma.

Něco jiného je zaručený elektronický podpis.
Nejlevnější pořídíte na poště asi za 4 stovky.