Paul Lite

Kde vypůjčit chimes neboli trubicové zvony?

Na koncert školního orchestru hledám hudební nástroj chimes, u nás možná více známé jako trubicové zvony. Mám na mysli takové ty kovové tyčky visící vedle sebe, které po přejetí po nich „cinkají“. V nejhorším bych to koupil, ale chtěl jsem se zeptat, jestli to lze někde vypůjčit.

Odpovědi
da ny

Moc dobře si nedokážu představit, že bych si někde/nekomu půjčovala třeba i kytaru….
Škola, školní orchestr, by snad mohl mít ve výbavě, alespoň ty malé/nejlevnější:
https://www.music-city.cz/meinl-ch12-chimes-12-bars-am0020260?utm_sou­rce=ehub&utm_me­dium=affiliate&ut­m_content=4cf3a3bf29­760&ehub=c0ee15291475478­aad52ba03074e­d3f4
https://www.tho­mann.de/cz/me­inl_ch33hf_chi­mes.htm?glp=1&g­clid=EAIaIQob­ChMItIDawcar_gIV­ks7VCh3zHA0oE­AQYBiABEgIqSfD_BwE

cochee

Jen technická: nejsou chimes jako chimes – ty na obrázku se přesněji nazývají mark tree nebo bar chimes, ale ne tubular bells, ačkoliv ty jsou taky chimes. Tubular bells jsou mohutnější, mají trošku jinou konstrukci. Mezi mark tree a tubulars je vzdáleně asi takový rozdíl jako mezi houslema a cellem.

cochee

Vím, že jsi termín „tubular bells“ nenapsal, ale to je překlad tebou použitého „trubicové zvony“.