Kde vidíte hranici pomyslného zásahu státu do tuzemské ekonomiky, respektive vstupu na místní trh?

Vnímáte určité zásahy za propěšné, nebo by naopak neměl vstupovat na trh vůbec a nechat tak subjekty řídit trh na základě nabídky a poptávky? Nebo máte jinou myšlenku?

Odpovědi
Kepler

Stát by měl postihovat monopolní výrobce, kteří zneužívají svého postavení a neoprávněně se obohacují. Totéž by se mělo týkat trustů. Dále si myslím, že by neměl pouštět na trh výrobky se záměrně sníženou životností (obsahující kurvítka).
Výrobky by měly být rozebiratelné a opravitelné.

Pepa25

Ekonomická teorie učí, že stát by měl vstupovat na trh v případě přirozených monopolů – v současné době obvykle tak, že vlastní infrastrukturu, na kterou pak mají přístup konkurující firmy (příklad: Správa železnic je státní, dopravci soukromní atd.).
Plus zajišťovat strategické věci (ropné rezervy, uložiště jaderného odpadu atd.).