trimod

Kde sehnat zdravotně nezávadnou plovoucí podlahu?

Prošel jsem pár obchodů a zjistil, že i některé dřevěné plouvoucí podlahy obsahují pentachlorofenol a formaldehyd, neboť pod dřevěnou vrstvou je ještě vrstva další. Existuje vůbec absolutně zdravotně nezávadná plovoucí podlaha s nulovými emisemi zmíněných látek? Pokud ano, budu rád pokud mi poradíte značku, typ a kde jste ji sehnali. Předem díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

A nábytek tě nevadí ?

V tom případě klasická selská dřevěná podlaha s kartáčem a kbelíkem s vodou.

Další odpovědi
Emefej

Nakoupit kvalitní dřevo a podlahu si nechat vyrobit od truhláře.

anonym

Každá prefabrikovaná plovoucí podlaha má „pod dřevěnou vrstvou ještě vrstvu další“ – v podstatě se jedná o překližku – desku slepenou z navzájem napříč položených dýh.
Tyto vrstvy je potřeba slepit (součástí mnoha syntetických prskyřic je formalín-formaldehyd). Dřevo se také ošetřuje proti plísním (houbám, hnilobě…) – k tomu se často používá pentachlorofenol (PCF).
___
Vždy si můžeš u prodejce (výrobce) nechat předložit atest o zdravodní nezávadnosti (případně o složení) výrobku, ale pokud chceš opravdu podlahu beze vší chemie*), zbývá ti jediné – koupit dřevěný masiv**) (bez jakékoli chemie) a podlahu si, případně, jako plovoucí nechat položit.
___
*) pozor – chemie je obsažena i v lacích či olejích, které jsou používány jako ochrana povrchu podlahy
**) a to ideálně tuzemské dřevo – dřeva, která jsou dovážena, jsou často chemicky ošetřována kvůli přepravě a skladování

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.