štamgast

Kde se vzalo říkat v reklamách, že nějaká kniha se dá sehnat u dobrých knihkupců?

Takové trochu zvláštní spojení ve smyslu, že se neříká, že třeba auto se dá sehnat u dobrých autoprodejců.

Nejlepší odpověď
Drap

Někdo to vymyslel v rámci rekamy. Hledat původ asi už neni možné.

Další odpovědi
gecco

Je to jednoduché – je to takový nátlak na knihkupce, aby se stali dobrými (rozuměj – aby si tu knížku, třebaže ji možná ani nikdo nechce, vzali na sklad a tím nakladateli/dis­tributorovi zaplatili)…
😉
Normální reklamní tah…
Nevím, jestli na něj ´skáčou´ „dobří knihkupci“ – ale rozumný člověk se řídí vlastním rozumem – ne přáními markeťáků…
😉

ivzez

Podle mne nejsou takové reklamy cíleny na dobré knihkupce
(alespoň ne „prvoplánově“), ale na zákazníky.

„Dobří knihkupci“ mají evokovat „dobré knihy“, naznačit, že se kniha nedá koupit všude, vzbudit určitou zvědavost (čím je kniha asi výjimečná, proči ji neprodávají všichna knihkupectví?, …) a „motivovat“ tak zákazníky ke koupi…
____

„Motivovat“ jsem použila v uvozovkách, protože podle mne jde o manipulaci.
A to relativně dobře provedenou – kolik lidí asi manipulaci prohlédlo?
______

Auta jsou jiným typem výrobku, proto reklamy cílí na jiný typ zákazníků.
Podle mne spíše na muže, kteří u aut preferují jiné – konkrétní vlastnosti.
Proto jsou i reklamy na auta jiné než na knihy.
_________

Poznámka:

Antikvariáty mám moc ráda, občas v nich nacházím v nich knihy, které už nikdo nevydává. Najde se v nich spousta braku, ale občas i velmi zajímavé knihy.…

anonym

Asi mysleli na pochybne antikvariaty.. Mozna proste berou to, ze nekteri prodejci maji treba maly vyber a drahe knihy a povazuji je tak za spatne knihkupce a tak.. Je to slovickareni..

anonym

Otazka do ringu: Kdo jsou ti spatni knihkupci?