Avatar uživatele
Pokročilý

Kde se skladuje smrtelně nebezpečný odpad?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Ten se nesmí nikde skladovat. Separuje se ve zvláštních, k tomu určených obalech a zvlášť se odváží do samostatných spaloven se zvláštním bezpečnostním režimem a toxickými filtry až po likvidaci popela obsahující mimořádně nebezpečné sloučeniny zatěžující životní prostředí.
Je to podobné jako s jaderným odpadem převáženým ve stíněných dvouplášťových kontejnerech do hlubinných úložišť.
Doplňuji:
Ad HOMER, hezký výklad, jen malé doplnění.
Reaktory 3. generace předpokládají i spalování dnešních odpadů obsahujících zbytkové a využitelné palivo.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

snad by se měl skladovat někde hluboko pod zemí - nebo nějak zneškodnit-jistě tu je někdo kdo podá odbornou slovní pomoc

nejhorší je že se mnohdy objeví skladiště v takovém rozsahu, že se ti co ho objevili diví, že už se nic nestalo/třeba nějaké sudy s chemikáliemi apod/


Avatar uživatele
Bronzový

Podle toho,jaký odpad máš na mysli,tak třeba:
Jaderný odpad JE Dukovany z Jaslovských Bohunic zpět do Česka

Použité jaderné palivo z jaderné elektrárny Dukovany bylo původně transportováno do skladu v areálu jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice na Slovensku. Odtud mělo být postupně odebíráno na základě mezistátní smlouvy Sovětským svazem. Ruská federace jako jeden z nástupnických států po Sovětském svazu od těchto závazků ustoupila. Po rozdělení Československa se použité jaderné palivo z Dukovan ocitlo na území cizího státu, proto Česká republika rozhodla o zpětném transportu palivových článků do vlastního skladu vybudovaného v areálu jaderné elektrárny Dukovany. (http://www.jaderny-odpad.cz/… )

19. července 2011 13:22, aktualizováno 13:27
Evropská unie se definitivně dohodla na formě ukládání jaderného odpadu. Podle jí přijatých pravidel musí členské státy vybudovat podzemní úložiště, a to v žulové či jílovité hornině. Jejich výstavba údajně zabere dalších 40 let, pravidla však musí země přijmout a své plány komisi představit do roku 2015.

(http://ekonomika.idnes.cz/… )

Často slýcháme, že VJP je nebezpečné po desetitisíce let. Ano, to je pravda, nikdo však už neřekne, že tato nebezpečnost se již po několika stech letech sníží na úroveň nebezpečnosti některých jiných přírodních materiálů (rud některých kovů). V případě uložení do trvalého úložiště existuje prakticky jediné riziko pro okolní životní prostředí, čímž je kontaminace spodních vod radioaktivními látkami (nebo těžkými kovy) z vyhořelého jaderného paliva.
(http://proatom.luksoft.cz/… )

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2911
Zlatý quentos 1374
Zlatý mosoj 1339
Zlatý Drap 1033
Zlatý gecco 661
Zlatý led 636
Zlatý hanulka11 627
Zlatý Kepler 590
Zlatý marci1 583
Zlatý Lamalam 558

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.