annas

Kde se nachází ostrov Avalon, v němž byl údajně pochován král Artuš?

Může být na ostrově ukrytý i svatý grál?

Nejlepší odpověď
vagra

Avalon,tajemný otrov na kterém-podle pověsti-žily kněžky uctívající svou bohyni,která byla rovnováhou pro zlo a dobro.O Avalonu jsou zmínky hlavně v Artušovských legendách,kam Artuše odvezli když byl smrtelně raněn.Prý tam dosud žije a vyčkává až bude Anglii nejhůř aby jí přišel na pomci,něco jako u nás Blaničtí rytíři
Nejstarší doložené hledání ostrova Avalon a Artušova hrobu proběhlo už ve 12. století.Jedno z možných míst je hřbitov v Glastonbury,kde by mělo být pohřbeno Artušovo tělo.
Dalším možným umístěním už je skutečný ostrov – Bardsey Island na severu Walesu. Tam údajně také stále žije Merlin ve Skleněné věži, pro lidi neviditelný.
A svatý grál?…Kdo ví?

Zdroj: http://www.ostrov-avalon.estranky.cz/

Další odpovědi
anonym

Škoda!

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­valon_(ostrov)

hanulka11

Avalon je ostrov posledního odpočinku světců, první křesťanská svatyně v Anglii a střed posvátné sítě, která spojuje prehistorická místa v širém okolí. Avalon je branou do království ducha
Avalon, ostrov požehnaného mrtvého, brána do království ducha. Legendy všech věků se odehrávají v okolní krajině, jejíž odlehlá místa u potůčků, lesíků a pohorků jsou oživována vzpomínkami na dávné světce a hrdiny. Každá generace přidá svůj díl ke glastonburské tradici neboť duch místa spojuje minulost s přítomností a zdejší mystická atmosféra neztratila nic ze své síly. A tak jsou legendy o pohanských bozích, křesťanských vizionářích a rytířích Kulatého stolu, které Glastonbury proslavily již v dávných dobách, neustále obohacovány o nové zkušenosti a objevy související s tajemstvími Avalonu
Doplňuji:
Vraťme se ale k místu, kde je možná pochován král Artuš a kde by tedy mohl být i svatý grál. Jde o shora zmíněné Glastonbury ve Velké Británii. Po poslední Artušově bitvě u Camlannu, jehož poloha není známa, odnesli umírajícího krále na ostrov Avalon. Tam sir Bevider na Artušův příkaz hodil meč Excalibur do jezera. Prý šlo o jezero nedaleko Glastonbury, které bylo později odvodněno. Artušův údajný hrob byl v Glastonbury objeven ve dvanáctém století, když se opatství znovu budovalo po požáru. Mniši tam našli kamennou desku a olověný kříž s nápisem: „Hic iacet sepultusrex arturis in insula avalonia (zde odpočívá slavný král Artuš na ostrově Avalonu)“. Rakev vytesaná z dutého kmene prý obsahovala kosti nadměrně vysokého muže – měřil 240 cm, s poškozenou lebkou a menší pozůstatky, které byly přisouzeny Guinevere podle zbytků světlých vlasů. Britští archeologové v šedesátých letech minulého století mohli potvrdit jen to, že se v Glastonbury našlo opravdu staré pohřebiště, ale nelze prokázat, komu onen hrob skutečně náležel a čí ostatky rakev obsahovala. Dnešní Artušův hrob, který si prohlížejí turisté, černá mramorová hrobka před oltářem v opatství Glastonbury, je ve skutečnosti místem, kam byly kosti ve 12. století přeloženy. Původní hrob je neoznačen a na jiném místě.
http://zsg.ic.cz/

Zdroj: http://www.pan­na.cz/esoteri­ka.11/glaston­bury-a-tajemstvi-avalonu.264.html