autacek

Jakou nejstarší kost jste kdy našli?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nejstarší vlastní nález kosti je torzo žraločího zubu ze svrchní křídy (rozhraní turon/coniak, čili cca 80–90 mil. let). Pokud za kost budeme považovat i ulity, tak mám nějakého ramenonožce, ten je ze silurských vápenců, tzn. asi 410 mil. let. Mám i torzo trilobita, ten byl v křemencích svrchního ordoviku (asi 450 mil.)

Další odpovědi
Kepler

20. století, chirurgické oddělení nemocnice. Bábinka téměř 90 let, zlomila si krček na náledí. Ukázala mi fotku z doby těsně po 2. sv. válce. Všude se s ní chlubila. Opravdu pěkná kost.

quentos

Dělala na koleji vrátnou. Ve svých šedesáti to byla vskutku pořád kost.

dubraro

To nemůžu říct, urazila by se.

Smackdown

14.století,byla to lidská noha,na zrušeném hřbitově u kostela.